Markalar

Markalar

Happy mountain studio Doğadan Alınan İlham

2013 yaz aylarında Danimarkalı tasarımcılar Lars Birklykke ve Stine Andsbjerg  Instagram aracılığıyla birbirini bulmuşlar. Kısa bir süre sonra birlikte ürünler tasarlayıp sosyal medyada bunları paylaşmışlar.

Sosyal medyada pek çok insanın beğenisini kazanınca birlikte Happy Mountain’ı açmaya karar vermişler ve 2014 yılının Haziran ayında bu hayallerini gerçekleştirmişler. Ahşap ile çalışmayı ve ondan güzel ürünler ortaya çıkarmayı seven Lars Birklykke ve Stine Andsbjerg birbirinden güzel pek çok ürünü bulunmaktadır.

Evlerini dekore ederken özellikle rustik tarza yönelen kişiler bu tasarımlara bayılacaktır. Ahşap malzemenin yanı sıra metal gibi başka malzemelerde kullanan Happy Mountain tasarımlarıyla sosyal medyada büyük beğeni kazanmayı başarmışlar.Doğadan ilham alarak oluşturdukları “Yeni Yıl” koleksiyonlarında alışılmışın dışında bir tarz izleyen Happy Mountain İskandinav tarzı ile oldukça dikkat çekiyor.

Kırmızı, yeşil ve altın sarısı gibi klasikleşmiş yeni yıl renklerinden uzak, daha sade ve daha modern görünümlü yeni yıl süsleri ve aksesuarları çok beğenilmiş durumda. Hazır yılbaşına da az kalmışken bu tarz ürünleri de eviniz için tercih edebilirsiniz

 

Barruntando

Eğlenceli Anlayış Tarzları ile Form ve Fonksiyon

Eğlenceli anlayış tarzları ile form ve fonksiyonu bir araya getirerek insanlara farklı duyguları çağrıştıran pek çok ürün tasarlanıyor. Barruntando’nun birbirinden güzel, eğlenceli tasarımlarını bir ömür boyu yanınızdan ayırmayacağınıza eminiz. İnsanlara uygun fiyatlı,  fonksiyonel ürünler sunarak; dünya çapında benzersiz gelenekleri insanlara teşvik etmeye çalışıyorlar.

Eğlenceli marka olan Barruntando evinizin salonunu, yemek odanızı, mutfağınızı ve yatak odanızı keyifli hale getirmek için farklı tasarımlar yaratmaya devam ediyorlar. Uluslararası bir boyutta tanınmak onların bir diğer amaçları olmuş. Üretim sürecinde kaliteli malzemeler kullanarak müşterilerin takdirini kazanmayı başaran bir marka olma yolunda hızla ilerliyorlar.

Tasarım ilhamını dünyadan alan Barruntando yetenekli tasarımcılarıyla keyifli ürünler tasarlamaya ediyor. Giderek büyüyen Barruntando ailesi dünyanın pek çok yerinde insanların beğenisini kazanmış. Bundan güç alarak, tasarım aşkıyla evlerinizi keyifli hale getirmek için uğraşıyor.

 

 

Kidsdepot Her Çocuğun Hayali

Birkaç yıl önce kurulan Kidsdepot markası küçük, büyük farketmeksizin bütün çocuk odalarına mobilyalar ve aksesuarlar tasarlayıp, üreten Hollandalı bir firmadır.

Kidsdepot ürünleri her türlü çocuk odası için tamamlayıcı ürünleri ile oldukça dikkat çekici bir yöne sahiptir. Küçükten büyüğe her çocuğun beğenisi toplayan Kidsdepot Hollanda’da en çok tercih edilen markalardan biri olmayı başarmış.

Kidsdepot her ne kadar çocuklara hitap etse de pek çok yetişkin insan evlerine markanın ürünlerini almaktadır. Birbirinden renkli güzel yastıklar, saklama kutuları, aydınlatmalar, tabureler her yaş için uygundur.

Küçük şirin detaylar, güzel renkler ve tasarımın bir arada olduğu dekoratif ürünler evinize farklı hava katacaktır

Koleksiyonlarında yer alan ürünleri istediğiniz gibi birbiriyle eşleştirip çocuklarınıza eğlenceli ve güzel bir ortam yaratabilirsiniz. Pastel tonlarıyla ilgi çeken Kidsdepot ürünlerinin hepsi bir arada mükemmel bir uyum sağlayacaktır.

Çevreye duyarlı bir marka oluşu ile dikkat çeken Kidsdepot, geri dönüşümden elde edilenlerle mobilya ve aksesuar yapmaktadırlar.  Hollanda’da henüz mağazaları olmayan bu marka, şimdilik sadece internet üzerinden satış yapmaktadır.

 

Moroso

Güncel ve Estetik Bakış Açısı

Moroso 1952’den bu yana dünyanın en yetenekli tasarımcılarıyla birlikte lüks ve kullanışlı oturma grupları tasarlamak üzere uzmanlaşmış dev bir dünya markası.

Bugün şirket Moroso ailesinin ikinci kuşağı tarafından yönetilmekte. Uluslarası dev şirkette Roberto CEO, Patrizia Art Direktör olarak görev yapıyor. Şu anki yapıları Agostino Moroso tarafından kurulan küçük tasarım şiketinin olağanüstü gelişiminin en güzel kanıtı. O ilk günlerden bu yana Şirkette değişmeyen tek bir özellik var; o da her zaman yeni fikirlere açık olma özellikleri.

“Yeni bir şeyler denemek ve ellerinden gelenin en iyisini yapmak” ilk günden beri değişmeyen felesefelerinin özünü oluşturuyor. Özel üretimle, fabrikasyonu doğru oranlarla harmanlayan bir bakış açısıyla, endüstriel proseslerden geçmiş, teknik anlamda rüştünü ispat etmiş kişiye özel lüks ürünler tasarlamayı hedefliyorlar. Bunun da hakkını vermişler ki, endüstriyel tasarım, güncel sanat ve moda dünyasında bugün hatırı sayılır bir yere sahipler.

Bunun da hakkını vermişler ki, endüstriyel tasarım, güncel sanat ve moda dünyasında bugün hatırı sayılır bir yere sahipler.

Moroso’nun amacı pazara sürekli yenilenenen  güncel ve estetik bir bakış açısı kazandırmak. Bunu da dünyaya geneline yayılmış birbirinden yetenekli yaklaşık 70 tasarımcının günlük yaşamımıza renk ve anlam katacak ve hiçbir şekilde önceden var olan kalıplarla sınırlandırılamıyacak bakış açıları sayesinde başarıyorlar.

Moroso’nun renkli dünyasını, bireysel farklılıklarımızın ve geleceğin yaşam stillerinin günlük hayatımıza bir kutlama havasında sokulması olarak tanımlamak mümkün.

 

 

Muuto Tasarım Odaklı Objeler

2006 yılında faaliyete geçen Muuto ismini, Fince “Yeni ve taze açılımlar” anlamına gelen -muutos- kelimesinden almıştır.

Kuruluş yılını takip eden 2007 ve 2008 yıllarında Danimarka’da en başarılı “tasarım odaklı objeler “ üreten firma olarak seçilen firma başarısını her geçen yıl pekiştiriyor. İskandinav ülkelerinin son dönemde yetiştirmiş olduğu en parlak ve çalışkan tasarımcılarından Harri Koskinen, Louise Campbell, Norway Says vb. ile işbirliği içinde olan ekip, etkili ve renkli ürünleri sayesinde New York, Paris, Londra, Milano, Barselona ve Berlin gibi dünya kentlerinin en nitelikli mağazalarında kendisine yer bulmuş. Muuto ürünlerinin her biri içinde düşünce ve hikâye içeriyor.

Aydınlatma, mobilya ve aksesuar olmak üzere 3 farklı koleksiyonu olan firma düzenlediği tasarım yarışmaları sayesinde her geçen yıl koleksiyonunu zenginleştiriyor.

Modern, şık görünümlü sandalyelerin hepsi geri dönüşümlü plastik ve ahşap liflerini kullanılarak yapılmış. Ürünler tasarlanırken en küçük detay bile düşünülmüş ve ortaya mükemmel mobilyalar, onlarla uyumlu olacak aksesuarlar çıkmış.  Evinizin küçük alanlarına uygun mobilyalar da tasarlayan Muuto küçük alanlara konforu getirmek için sürekli çabalıyor.Kanepeler, aydınlatmalar, masalar, sandalyeler ve daha birçok ürün Muuto’nun koleksiyonunda bulunuyor. Ayrıca mutfağınız için gerekli olan orijinal, şık tasarımlı tabaklar, bardaklar, sürahiler gibi pek çok ürün sizler için tasarlanmış.

Pastel tonların ağırlıkla kullanıldığı bu koleksiyondan istediğiniz mobilyayı istediğiniz ürünlerle birlikte kombin yapabilirsiniz. Her bir ürün birbiriyle uyum içinde olacak ve evinize sıcak bir hava katacaktır.

Rossana Orlandi (Milano), Skandium (Londra) Twentytwentyone (Londra), Matter (New York), Casa Shop (Danimarka) gibi saygın mağazalarda tüketicilerin beğenisine sunulan ürünler, yaklaşık 25 metropolde ve 800 farklı mağazada satılmaktadır.

 

Normann Copenhagen

Orjinal Fikirlerle Yaratılan Farklılık

Dünyanın en yaratıcı ve popüler markalarından olan Danimarka orijinli Normann Copenhagen ürünleri ile diseño mağazasının birbirinden ilginç ve cesur ev dekorasyon tasarımları arasında yerini almış durumda.

Design endüstrisinde farklılık yaratmak mottosu ile 1999 yılında Jan Andersen & Paul Madsen tarafından yola çıkan Danimarkalı Normann Copenhagen bugün koleksiyonunu Danimarka’dan olduğu kadar yaratıcı ve yenilikçi vizyona sahip bambaşka malzemeler ile çalışan her biri kendi kişisel  stilini ortaya koyan dünyanın dört bir tarafından tasarımcılar ile iş birliği yaparak geliştiriyor.

Normann Copenhagen özellikle çarpıcı ve göz alıcı renkleri, yalın malzemeleri, yumuşak tasarım çizgileri ile dinamik çağdaş mekanlara mükemmel uyum sağlayan camdan, ahşaba, kilden, plastiğe kadar geniş malzeme alternatifli rengarenk, fonksiyonel, eğlenceli ürünleri ile tüm dünyada tanınıyor ve İskandinav tarzı dekorasyonda öne çıkıyor. Güçlü malzemeler ve kaliteli işçilik ile üretilmiş parçalarını modanın sezon trendlerine uygun renkleri tamamlıyor.

2009 yılında ilk mobilya ürünlerini piyasaya sunan markanın koleksiyonları bugün 70’in üzerinde ülkede en iyi tasarım mağazalarında, prestijli online satış sitelerinde ve tasarım müzelerinde satılıyor.  Mekanlarında farklılık yaratmak, yenilikler ile sürekli güncel kalmak isteyen kişilerin popüler markası Normann Copenhagen’ın her biri orijinal fikirlerle tasarlanmış tüm mobilya, aydınlatma ve aksesuar ürünlerine Türkiye de diseño’ nun addresistanbul da yer alan mağazasında ulaşabilmek mümkün.

 

 

Karo İstanbul Çevreci Yüksek Kaliteli Çiniler

Desenli karo çiniler, 19. yüzyıl sonlarından 1960’lara kadar dünyanın her yerinde (ve bu arada Türkiye’de de) çok önemli bir dekoratif yer kaplama malzemesi olarak kullanılmış. Bu yıllardan sonra seri ve endüstriyel yollarla üretilen seramik vb. malzemelerle yarışamayan el yapımı bu malzemelerin ustaları sahneyi terk etmiş.

Bütün dünyada ve Türkiye’ de benzer bir gelişme yaşanmış. Mavi Pencere Güzel Sanatlar Atölyesi’nin ressamlardan ve tasarımcılardan meydana gelen ekibi, özel ilgi ve merakı sonucu 1990’ların sonlarına doğru nostaljik desenleri ve el işi üretim yöntemleri ile bu malzemeyi gün ışığına çıkardığında, dünyada, yalnızca Avrupa’da bir iki firma ve Fas’ ta birkaç küçük atölye bu işi sürdürebiliyordu. KAROİSTANBUL markası ile yüksek bir kaliteyle bu karoları üreterek popüler hale getirmesi dünyada ve Türkiye’ de birçok firmanın aynı yola girmesine ilham vermiş. Bu gün KAROİSTANBUL karoları yüzlerce desen ve renk seçeneği ile mimarların, inşaatçıların ve dekoratörlerin seçimine sunulmuş. Bir enstitü gibi çalışan KAROİSTANBUL, yerli ve yabancı birçok yayına ve kaynağa da sahip.

Sadece zeminlerde değil duvarlarda da çok iyi sonuç veren çini, doğal bir malzemedir. İçerisinde mermer tozu, mermer granülleri, çimento ve doğal renklendiricileri barındırır. Seramik ile kıyaslanmayacak derecede dayanıklı bir malzemedir. Bu doğal malzeme insan ruhunda sakinlik yaratır. Diğer kaplama malzemelerinden hiçbiri böylesine renk ve desen zenginliğine sahip değildir. Bu gün pek çok önemli projede kullanılan, dayanıklı, nefes alabilen ve herkesin nerdeyse unuttuğu bu çevreci ürünü yeniden günışığına çıkaran KAROİSTANBUL,  bünyesindeki kalıp atölyesiyle restorasyon çalışmalarına önemli katkılar sağlamakta, özel desen isteklerini karşılayabiliyor.

Zemin ve duvar kaplamalarına yönelik yalnızca el işi olan mozaik karo, seramik ve fayans üretimi yapan KAROİSTANBUL 2016 koleksiyonunda ağırlıklı olarak dekoratif duvar fayanslarına yer veriyor.