Mark Alexander | Romo Group

dfoit_subat

 

 

Mark Alexander ayrıcalıklı ve orijinal bir tekstil ve duvar kaplama koleksiyonu sunuyor.  Tasarımcılarının kalitesi eklektik stilde geniş bir yelpazede doğal malzeme kullanımına dayanıyor. Geçmişin farkında olmayı, ancak tekrar etmemeyi amaçlıyorlar. Kaşmir, ipek, pamuk, yün hassas dokunuşlarla yenilikçi bir tasarım ile çeşitlilik kazanıyor ve modern klasik tekstil ve duvar kaplamaları yaratılıyor. Mark Alexander markası Türkiye’de Persan tarafından temsil edilmektedir.

 

Oldukça özgün bir palet oluşturmuşlar. Her bir tasarım bağımsız olarak doğaya uyumlu olacak şekilde tasarlanmış. Renkler arasında mutlak bir uyum yaratılmış. Palet sakin, doğal tonlardan, yumuşak ve sade nüanslardan oluşuyor.

 

Mark Alexander elegan stiliyle “couture” bir marka haline gelmiş. Gelişmiş tekniklerle geleneksel atölyelerde yünlerin kalitesini vurgulayan yöntemler uygulanmış. 1902’de kurulan “Romo Group” aslında bir aile şirketi. Firma altında altı tasarım stüdyosu faaliyet gösteriyor;  Romo, Black Edition, Mark Alexander, Zinc Textile, Villa Nova ve Kirkby Design. Hepsinin kendine özgü bir imzası ve renk paleti var. Tasarımlardaki yaratıcılık, ürün ve servisteki yüksek kalite seviyesi firmanın duruşunu belirliyor.

 

dfoit_subat