Manici Kasrı

Manici Kasrı, 1999 yılından beri Kazdağları’nın eteklerinde, uçsuz bucaksız zeytinlikler, badem ve incir ağaçları arasında şehirden uzak birkaç gün geçirmek isteyenler için, konforlu bir seçenek sunan butik oteldir.

 

Otel, otantik taş mimari tarzda, yıkılmış eski bir zeytinyağı fabrikasının taşları, ahşap kolon ve kirişleri kullanılarak yeniden inşa edilmiş tarihi bir yapıda hizmet vermektedir. Fabrikanın yüzyıllık ateş tuğlaları ile örülmüş kemerli koridorlarıyla Manici Kasrı’nın orijinal tarihi bir bina olmadığına inanmak gayet zor.

 

Odalarının da havuz başına, dev yeşil alanından özel plajına her ayrıntının otantik bir yaklaşımla ve büyük bir zevkle, sofistike bir estetik anlayışıyla planlandığı otelin mimarisinde ve peysajında korunan özgün tadlar, mutfağına da yansımış demek doğru bir değerlendirme olur.

 

Isırgan otu, hindiba, semizotu, brokoli, kuzukulağı otu içeren yöresel, özgün yemekler ve her çeşit zeytinyağlı ve et yemeği, deniz mahsülleri otelin gurme menüsünü çeşitlendirmektedir. Mutfakta kullanılan, süt, peynir, bal, zeytin ve yeşillikler Yeşilyurt ve çevre köylerden organik olarak temin edilmektedir. Talep olduğu takdirde vegan ve vejetaryan müşterilerine uygun menü de hazırlayan Otel, misafirlerinin kendini iyi hissetmeleri için yapılacak her türlü kişiye özel hizmete yeşil ışık yaktığının da sinyallerini vermiş oluyor. Bölgesel şarapların da tamının yapılabildiği barın da özel sunumlara katılmak ayrıca konaklamanın çok özel anlarını oluşturuyor.