Mallorca’da, Gerçek Bir Hazine

Mallorca’da, Gerçek Bir Hazine

Bu huzurun, konforun ve şıklığın bir potada eritildiği görkemli Akdeniz mimarisindeki evin sahibi, iç mimar ve endüstriel tasarımcı Damian Sanchez. Villanın renuvasyon projesini de bizzat kendisi yönetmiş.

Mallorca’nın Sierra de Tramontana adındaki oldukça elit bir bölgesinde yer alan 450m2 anabinadan oluşan yapı, görkemli komşu evleri bile gölgede bırakacak bir ihtişama sahip.

Abartıdan uzak bir mimariye ve eklektik bir dekorasyon stiline sahip villada ana malzeme olarak doğal dokuya sahip materyaller tercih edilmiş.

Banyo, mutfak gibi ıslak alanlarda yalınlık ve fonksiyonellik öne çıkan özellikler olarak göze çarparken. Yaşam alanlarında ve yatak odalarında modern ve vintage objelerin ustaca harmanlandığı, renkli bir ambians hakim. Cesur renk seçimleriyle ve özel üretim tasarımlarla gözü rahatsız etmeyen bir iddia ve ihtişam vurgulanmakta.

İkonlaşmış tasarım objeleri ve pahalı sanat eserleri evin iç mimarisinin ustaca planlamış detayları arasında büyük bir başarıyla harmanlanmış. Bunun yanı sıra antika mobilyalar ve pahalı el dokuma halılarda dekorasyonda başrolleri almışlar.

Gelelim dış cepheye, binanın kullanıma açık outdoor alanlarında evin geneline hakim olan konseptin çok dışın çıkan tercihler söz konusu. Doğal ve etnik tarzın hakim olduğu geniş bahçe ve veranda bölgenin coğrafi yapısıyla tam bir uyum içerisinde düzenlenmiş. Rahatlık ve doğallık buradaki hakim konsept olmuş. Muhteşem havuzuyla bahçe muhteşem iç mimarinin görkeminden çok uzakta iddiasız ve rahat bir tarzda döşenmiş.