Malasaña’da Bohem Şık Bir Şehirli

Bu göz alıcı daire, Madrid’in kültür merkezi olarak kabul edilen Malasaña’nın en önemli caddelerinden birinde konumlanmış oldukça özel bir yaşam alanı.

Ev sahiplerimiz 40’lı yaşlarının başında biri yazar, diğeri tiyatro sanatçısı olan yoğun bir çift. Bulunduğumuz lokasyonu öncelikle iş yerlerine ve genel olarak sosyal faaliyetlerine yakınlık açısından tercih etmişler. Eski ve köklü bir apartmanda yer alan bu geniş ve ferah daireyi bulduklarında karar vermeleri hiç de zor olmamış.

İlk önce geniş kütüphanelerinin yer alacağı büyük ve ferah salon dikkatlerini çekmiş. Sonra evin her ayrıntısı onları bu 200m2’lik daireye bağlamış. Dairenin köklü dokusunu korumaya karar vermişler ve elbette kendilerinden bir şeyler katmışlar ve ortaya şehirli ve şık atmosfer çıkmış.

Malzeme seçimlerinden, tasarımdaki ayrıntılara kadar birçok açıdan açık biçiminin benimsendiği daire eğlenceli, alternatif ve Retro bir atmosfer yakalanması hedeflenmiş ve bu çok iyi başarılmış.

Dairenin genelinde nostaljik dokunuşlar ile modern stilin çok dengeli bir harmanlanmasından bahsetmek mümkün. Ortaya çıkan şık bohem yaşam alanı hatıraların heyecan verici benzersiz bir tarzla bir araya getirildiği bir dekorasyon anlayışı çıkmış.