Maison&Objet Eylül ayında yine Paris’te gerçekleşti

dfot

MAİSON&OBJET  5/9 EYLÜL  2014

Dünya Trendlerini belirleyen dünyanın en önemli ve büyük çaptaki dekorasyon fuarı Maison&Objet, Eylül  ayında yine Paris’te gerçekleşti. Birbirinden farklı bölümlerde dekorasyonun her aşaması; mobilyadan tekstile, aksesuardan eve dair en ince detaylar ve markalar görücüye çıktı…

Maison&Objet fuarının 5-9 Eylül 2014  tarihleri arasında gerçekleşen fuarın teması ise ‘’Sharing’’ yani ‘’paylaşmak’’ oldu .

Tom Dixon’un Maison & Objet 2014’te Yılın Tasarımcısı ünvanını aldı. ”Stil dahisi” olan tasarımcı, uzun yıllardır zamanın ruhunu karşılayarak İngiltere ve tüm dünyada tasarım sektörünün önemli bir oyuncusu olmuştu.

Dünyanın dört bir yanından gelen tasarımcıların çok özel tasarımlarını görücüye çıkardığı fuara, Yastık By Rıfat Özbek de yepyeni 2014-2015 Sonbahar – Kış Koleksiyonu “MODERNOTTOMAN” ile katıldı. “MODERNOTTOMAN” Koleksiyonu, Osmanlı’nın içindeki modernizmi yansıtan tasarımlardan oluşuyor. SAFI-Salons Français et Internationaux firması tarafından organize edilen Maison&Objet fuarı, 5-09 Eylül tarihleri arasında Paris’te gerçekleştirdi.Tasarım, mobilya, tekstil, aksesuar ve dekorasyon dünyasına yön veren ünlü markaların buluşması noktası olan fuarda, 3 bine yakın firma ve tasarımcı en yeni koleksiyonlarını tanıttı.