Magis | Esnek Fikirler | Özgün Tasarımlar

Magis Esnek Fikirler Özgün Tasarımlar

1976 yılında Eugenio Perazza Venedik yakınlarında yer alan Motto di Livenza’da Magis mobilya markasını kurdu. Dünyanın dört bir yanından gelen tasarımcılar, farklı kültürler ve tarzlar markanın gelişmesine yardımcı olmuş. Magis, tasarım aşamasında esnek fikirlere açık olduğu için koleksiyonlarında birbirinden farklı pek çok tasarımla karşılaşmak mümkün. Tutkulu bir şekilde çalıştıkları için tasarım aşklarını mobilyalarına da yansıttıklarını görebiliyoruz.

Magis markasının Konstantin Grcic, Jasper Morrison, Michael Young, Stefano Giovannoni, Marc Newson, James Irvine ve Karim Rashid gibi ünlü tasarımcılarla çalışması sayesinde, her gün koleksiyona yeni bir mobilya fikri ve dekoratif ürünler ekleniyor.

Cappelini, Danese Milano, Flos, Kartell ve Zanotta gibi geleneksel İtalyan şirketlere bağlı olan bu markaların aksine Magis onlara bağlı çalışmıyor. Fakat yine de 50’li, 60’lı yılların geleneğini takip ederek kendine özgü bir tarz yakalamışlar ve bu anlayışla 1976’dan beri devam ediyorlar.

Magis’in tasarladıkları ürünlerinin bazıları tasarım ödülü almış. Mükemmellik kelimesi her şey için kullanılması uygun olmasa da, Magis mobilya markası için kesinlikle söylenilmesi gerekir. İyi bir tasarım zor iştir. Magis’in birbirinden iyi tasarımcılarının yenilikçi düşünceleri, orijinal tasarım fikirleri Magis mobilya markasını gün geçtikçe daha iyi bir hale getiriyor.

Dünyanın dört bir yanında tanınmaya başlanan Magis’in birbirinden güzel tasarımları herkesin beğenisini kazanmayı başarıyor. Birçok yerde satış yapan, showroomları olan Magis’in Türkiye’de de şubesi açılmıştır.