Madrid’de Banliyö Yaşamı

Madrid’de Banliyö Yaşamı

Bu renkli, muhteşem banliyö daire Madrid’in kuzeyinde yer alıyor. Şehire hem yakın hem de doğayla iç içe olduğu için burada yaşayan aile evi çok beğenmişler.

Görür görmez satın aldıkları bu evin salonunun kapıları direkt bahçeye açılıyor. Yaz kış demeden bahçede ailecek keyifli vakit geçirdiklerini belirtiyorlar. Evin genelinde canlı renkleri kullanmaktan çekinmeyen ev sahibimiz burayı daha da güzel bir hale dönüştürmeyi başarmış.

Mavi panjurlar, canlı renklerde boyatılan duvarlar eve farklı enerji katmış. Evin geniş salonu duvarla ikiye ayrılmış durumda. Bir tarafı oturma bölümü olan bu yerde geniş köşe koltuğu ve kanepe kullanılmış. Yemek bölümünde ise büyük bir yemek masası bulunuyor. Duvarın büyük bir kısmı da kitaplar için ayrılmış. Yemek masasının olduğu bölümde duran ahşap konsol ev sahibinin büyük annesinden kalma bir hatıraymış.

Senelerdir onu özenle korumaya çalışmış. Konsolun üstüne de bahçesinden kopardığı çiçekleri vazolara koyup farklı bir hava katmaya çalışmış. Üst katta yer alan geniş yatak odasının duvarları beyaza boyatılmış. Burada da canlı renkleri kullanmayı seven çiftimiz odanın genelinde bunu uygulamış.

Hardal sarısı perdeler ve yuvarlak camın etrafındaki mavi boya odaya canlılık katmış.  Yatağın iki ucuna da yine hardal sarısı lambaderler konulmuş. Kendisine çalışma ortamı yaratmak isteyen ev sahibimiz cam kenarına da ahşap çalışma masasını koymuş. Evi satın aldıktan sonra mutfağı komple yıkan ev sahibimiz burayı en baştan yaptırmış. Beyazın ve mavinin uyumuna bayılan ev sahipleri burada iki rengi kullanmak istemişler.  Mavi mermer kullanarak burada mükemmel bir uyum yakalamışlar. Genç kızlarının odasında da kızlarının isteği üzerine bütün oda pembeye boyatılmış.  Duvara konumlanmış sörf tahtası ve tavandan sarkan renkli avize kızlarının isteği üzerine alınmış.