Bast Home’a Takılanlar | Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi

250 yıllık büyüleyici bir tarihe sahip Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi’nin dünya çapındaki 21. merkezi, Aralık’ta İstiklal Caddesi üzerindeki Grand Pera binasının ilk iki katında ziyaretçilerini kabul etmeye başlayacak. Merkezde kültür sanat, siyaset, tarih ve spor alanlarında Türkiye’den ve dünyadan yıldız isimlerin balmumu figürleri yer alıyor.

 

Müze tamamlanınca içerisinde tarihi ve kültürel kahramanlar ve geçmişten günümüze sanat, spor ve siyaset dünyasının yaklaşık 60 ünlü ismi yer alacak.

 

İstiklal Caddesi üzerindeki Grand Pera binasının ilk iki katında, 2 bin metrekarelik alanda konumlanacak Müzede Hz. Mevlana’nadan Atatürk’e; Mimar Sinan’dan Zeki Müren’e; Steve Jobs’dan MFÖ’ye birçok ünlü ismin balmumu heykelinin bulunduğu şimdilik verilen bilgiler arasında.

 

Böylelikle Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde tarihi bir gezintinin yapılabileceği müzede, Türkiye’den birçok ismin yanı sıra çok sayıda uluslararası müzik, spor ve film yıldızı da görülebilecek, bunu da hemen belirtelim.

Müzede balmumu heykelleri yer alacak ünlü isimlerin tam listesi ise figürleri yapılacak isimlerle gizlilik sözleşmesi olduğu için ilerleyen zamanlarda açıklanacak.

 

Madame Tussauds İstanbul, haftanın 7 günü 10:00- 22:00 saatleri arasında hizmet verecek. Ortalama ziyaret süresi 1-1,5 saat olarak öngörülüyor. Son giriş saati 21:00′ olarak belirlenmiş. Çocuklarıyla müzeyi ziyaret etmeyi planlayanlar için hemen birkaç küçük not düşelim;  0-3 yaş için giriş ücretsiz. 14 yaşından küçüklere mutlaka bir yetişkinin eşlik etmesi isteniyor. Öğrenci bileti alan 14 yaşından büyüklerin ise gişede geçerli öğrenci kimliğini göstermesi zorunlu tutulmuş.