Lunapark | Tepe Home Ankara Bilkent Mağaza

Lunapark / Tepe Home Ankara Bilkent Mağaza

 

 

Lunapark  Tasarım olarak,  Tepe Home’un  5500 metrekarelik ‘lokomotif’  Bilkent mağazasının  mimarisini, stylingini, stand ve cephe tasarımlarını gerçekleştirdik.

Mağaza içi yerleşim esnasında müşteri sirkülasyonunu göz önünde bulundurarak her metrekarenin  müşteri tarafından verimle kullanılacağı keyifli bir alışveriş tecrübesı kurguladık. Mağaza girişinde göze çarpan ve sezonsal olarak değişen ürünleriyle Trendzone alaninı dev lamba şapkalarıyla vurgulayarak  çekim noktası yarattık.

Mağaza genelini aksesuar ve mobilya olarak 2 ye ayırdık.

Aksesuar bölümünü mağazanın göbeğine yerleştirerek mobilya alanında gezen misafirlerin Tepe Home’un dekoratif objelerine de göz atarak hayallerindeki evi bir bütün olarak görebilmelerini hedefledik. Minimal çizgide tasarladığımız sergileme üniteleriyle ürünlerin öne çıkmasını sağladık.

Aksesuar bölümünde Fransız pasajlarından esinlenerek ışıklı cam tavan tasarladık. 3 farklı stilde kurguladığımız  mobilya alanları arasında geçişler yaratmak için separator ve aydınlatma sistemleri kullandık.

Her bölümün boyasını, dekoratif duvar çıtasını yer seramiğini ve duvar panosunu farklı kullanarak bölümler arası geçişleri güçlendirdik.

Çocuklu müşterilerin daha rahat alışveriş yapabilmeleri için çocuklarının keyifle zaman geçirebilecekleri bir oyun alanı yarattık. Çocuk bölümdeki kolonu dev bir ağaca dönüştürdük ve etrafını renkli puflarla oturma alanına dönüştürdük.