Lunapark Tasarım | TunaEv

 

Lunapark Tasarım / TunaEv

 

Lunapark Tasarım olarak son dönemde keyif aldığımız projelerimizden biri olan TunaEv’in Göztepe ve Masko mağazalarının;  yeni mağaza konseptini, cephe tasarımını ve görsel düzenlemelerini  gerçekleştirdik.

Tunaev’in  isteği doğrultusunda  mağazalarını ziyaret eden  misafirlerinin hayal güçlerini harekete geçirecek,  kendi stillerini evlerine  yansıtabilecekleri dekoratif öğelerle desteklenmiş yaşam alanları yarattık.

Seyahat tutkunu bir aile,

Kitap kurdu genç kadın,

Genç ve eğlenmeyi seven yeni evli çift

Lüks ve prestiji seven iş adamı;

Doğayı seven çocuklu aile olarak kurguladığımız 5 konseptte  birebir ev hayatını mağazaların içine tüm ayrıntılarıyla uyguladık.

Beş konseptimiz içindeTunaev  mobilyalarının farklı yaşam tarzlarına farklı dekoratif objelerle uyarlanabildiğini göstermek istedik.

Son dönemde kullanım kolaylığı  ve şıklığı sağladığı için ev dekorasyon trendlerinde üst sıralarda yer alan  mermer görünümlü seramik tercih ettik.  TunaEV mobilyalarının ön planda olması içinse duvarlara gri renk uyguladık.

Eski tip metal separatörlerle endüstriyel  ve modern bir hava yaratırken,

tasarladığımız tavan aydınlatma modüllerinde mesh kullanarak loft etkisini destekledik

Atmosfer ışığı olarak mekanı yumuşatan ve ev hissi veren gizli dikey ve yatay ışık bantları kullandık.

Odalar için tasarladığımız ışıklı dekoratif duvar aksesuarlarıyla yaşam mottonuzun altını çizdik.

Lunapark ipucu : Her fırsatta seyahat eden ve bu esnada ilham alan Lunapark ekibi olarak proje esnasında Seyahat temasının yeri bizim için farklıydı.Kırtasiyeden alacağınız dünya haritası küresini ortadan ikiye bölerek duvara sabitlemeniz ve her baktığınızda yeni maceralar planlamanız mümkün.