Lunapark | Ndesign Mobiliyum’da

Lunapark / Ndesign Mobiliyum’da

Lunapark Tasarım olarak Türkiye’nin ilk ve Avrupa’nın en büyük mobilya AVM‘si olan Mobiliyum içinde Mayıs ayında açılan NDesign mağazasının mimari konseptini, uygulama projesini ve görsel düzenlemesini gerçekleştirdik. Tasarıma hak ettiği değeri vererek tasarımcılarla çalışmaya başlayan üretici firmaların yeni yüzleriyle yer aldıkları ve bu sayede ithal ürünlere karşı duruşlarını sağlamlaştırdıkları Mobiliyum AVM’de, NDesign projemizle yeralmak bizim için gurur vericiydi.

Dört ay süren proje sırasında NDesign mobilyalarıyla aynı dili konuşan bir mağaza tasarlama hedefiyle 700 metrekareyi, Traditional, Glamour, Casual olmak üzere 3 farklı konseptte kurguladık.Nötr tonlar ve doğal malzemelerle desteklediğimiz mağazada odalar arasında geçirgenlik sağlanması için cam seperatörler ve mağaza girişinden itibaren panaromik bir görüntü elde etmek için cam raflar kullandık. Üst katın tasarımında devamlılığı sağlamak için merdiven kovasını raflar ve ışıklı küplerle dekore ettik.

 

Bu sayede müşteriler için çekim noktası yaratarak üst katı keşfetmelerini istedik. Işıklı cam kapı tasarımımızla mağaza içerisinde günı şığı hissi sağladık ve şömine tasarımımızla ev hissi yarattık. Müşterilerin satış noktasında ağırlandığı bölümü siyah zeminle mağazanın kalanından ayrıştırarak konforlu bir iç alan yarattık.

Lunapark İpucu

Küçük mekanları birbirinden ayrıştırırken mekan algısı bozulmasın istiyorsanız cam raf separatörleri kullanabilirsiniz. Üstelik bu sayede çok zarif bir kütüphaneye sahip olur ve yerden tasarruf edersiniz.