Lunapark | Naif

Lunapark  /  Naif

Naif, Lunapark olarak projelendirdiğimiz 200 metrekarelik bir mekan.Restoran sahiplerinin talepleri doğrultusunda Lunapark ekibi olarak; tüm mimari proje, kurumsal kimlik ve dekorasyon çalışmaları sırasında yemek kültürünün özüne sadık kalarak tasarladık. Naif’i tasarlarken son dönemde açılan, endüstriyel tarzda projelendirilmiş koyu ve ağır mekanların aksine Ege’nin mavi & beyaz tonlarını ve turkuaz rengi ön plana çıkararak ferah bir mekan yarattık.Gravür etkisi taşıyan logo tasarımımızda yemek kültürünün ana unsurlarını kullanılarak dinamik bir görüntü kazandırdık.

Mavi tentenin altından geçerek girdiğiniz Naif’i 3 bölümde kurguladık. Giriş bölümünde açık havanın keyfini çıkarabileceğiniz banklar kullanırken, iç bölümde rahat koltuklarla ev ortamının rahatlığını ve doğallığını yakalamak istedik. Maviye boyadığımız duvarın üzerindeki antika tabak koleksiyonu ise göz alıcı bir manzara sunması ve kendinizi anneannenizin evinin samimiyetinde hissetmeniz için tasarladık. Ferah ve samimi bir atmosfer yaratmak için mekanın genelinde açık renkler tercih ettik. Kapıların üzerindeki desenlerde Art Deco izler görebilirsiniz. Orta bölümün tavanında  kuru bamya ve kuru acı biber kullanılarak yeniden tasarladığımız avize ile ortama muzip ve enerjik

bir hava kattık.

 

Mavi seramik karolarıyla diğer bölümlerden ayrılan, uzun masası ve dekoratif kuş kafesleriyle kendinizi açık havada hissedeceğiniz, açılan tavanı sayesinde kalabalık arkadaş grubunuzla keyifli pazar kahvaltıları yapabileceğiniz bir kış bahçesi tasarladık.Organik tipografik bir duvar panosu tasarlayarak içini çimlerle kapladık.

 

 

Lunapark İpucu

Siz de Çukurcuma antikacılarında ya da bit pazarlarında keyifli bir gün geçirip eski tabakları toplayıp duvarlarınızı renklendirebilirsiniz.