Lissiya Hotel

Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı Faralya adıyla bilinen bir köydür.

Muğla iline 165 km,

Dalaman havalimanından 80 km

Fethiye ilçesine 28 km

Ölüdeniz’e ise 18 km dir.

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Köyün bulunduğu bölgede (40 km’lik bir alan içinde) tarihi Roma ve Likya kalıntılarına, Kelebekler Vadisi’ne ve çeşitli doğal zenginliklere ulaşmak mümkündür. Aynı zamanda köy tarihi Likya yolu üzerinde bulunmakta ve her yıl binlerce Misafir ağırlamaktadır .

Deniz ve gökyüzünün eşsiz buluşmasında kendi derinliklerinizi keşfedin.…

M.Ö. 3000’lerde kurulan antik kentlerin olduğu ve o dönemlerde “Işık Ülkesi” anlamını gelen Likya bölgesinden adını alan Lissiya Hotel, günü başlatan ve bitiren güneşin bütün ışıkları, gece bütün gökyüzünü kaplayan yıldızları ve ışık oyunlarıyla denizin üzerine düşen ay ışığını en güzel haliyle seyretmeye olanak sağlayan konumuyla günümüzün ışık ülkesini yaşatmaktadır.

 

Şimdi Işıklar Ülkesi Lissiya’da size tarif edeceğimiz tatili hayal edebilmek için önce derin bir nefes alarak gözlerinizi kapatın. Kendinizi baştan keşfedeceğiniz bir yolculuğa başlıyoruz, sadece hayal edin; Milat öncesi çağlarda Akdeniz’de yaşamış olan halkın arasına karışın. Daima kendine özgü bir konuma sahip olan Işıkların Ülkesi’nden içeri girin ve güneşi teninizde hissedin, eşsiz ağaçlarla kaplı ormanın kokusunu içinize çekin, çağlar öncesinde yaşamış o özgür ve başına buyruk insanların arasından geçerek sonsuz maviye dokunun. Gökyüzü sizi hiç böyle kucaklamadı… Öyle bir ülkedesiniz ki çatısında gökyüzü, penceresinde eşsiz denizin mavisi ve her yerde yeşilin dans eden tonları…

 

Mevlana der ki; “En uzun yolculuk insanın kendi içine yaptığı yolculuktur…”

Bir yolculuktasınız ve yolun başlangıcı da sonu da Lissiya’da sizi ağırlıyor. Hayatın kargaşası içerisinden sizi alıp, bambaşka bir dünyaya götüren bu ülkenin kapıları sonuna kadar açık. Lissiya’nın üzerinde dans eden milyonlarca yıldız ve ay tüm ışıltısıyla size fısıldıyor; “kendini keşfetmeye hoş geldin…” Günü aydınlatan güneş, Lissiya’nın tüm güzellikleriyle deniz mavi üzerinde sizi selamlıyor ve gözünüzü açıyorsunuz; eşsiz doğa ile gökyüzü, denizle birlikte ufka uzanıyor. Kendi derinliklerinizi keşfedeceğiniz bu yolculuk, önceden düşünülmüş her ayrıntısı ile Işıklar Ülkesi Lissiya’da sizleri bekliyor…

Unutulmaz anılara imza atmak için en uygun yerde olduğunuzu anlamak için otelin odaları da size yol göstercektir. Huzurun ve konforun ön planda tutulduğu odalar misafirleri rahat ettirmek için gerekli her türlü donanınma sahip. Doğanın bu kadar içindeyken ve doğal hayattan kopmadan bu konfora sahip olmak gerçek bir ayrıcalık.