NİSAN 2016 ARŞİV

Editörden | Doğalı Yaşamak

Editörden / Doğalı Yaşamak Burada organik yaşamdan, doğaya dönüşten, baharla birlikte evlerimize dolan doğal efektlerden bahsedebiliriz. El oğlu dikey, teras vs bahçelerle şehirde doğayı yaşamanın bir yolunu buluyor büyükşehirlerde bile diyebiliriz. Evlerin içi deseniz serayı andıran ...

Bast Anket | Funda Akarsu

Bast Anket / Funda Akarsu Beyoğlu Anadolu Lisesi’nin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi İç Mimarlık bölümünü bitirdim. Küçük yaştan beri resim ve heykel ile ilgilendim,resimlerimi hikayeler ile birleştirerek hayali kahramanlar yaratmayı severdim. Bunların üzerine mimarlık eğitimimi ...

Evde Hayvanlı Yaşam

Evde Hayvanlı Yaşam  Kimisi için olmaz, Kimisi için de olmazsa olmaz… Başka bir canlıyla, koşulsuz, katıksız, çıkarsız bir ilişki kurabilmek, sevgi ve emek isteyen bir yolda hiç karşılık beklemeden birlikte var olabilmeyi başarabilmek, biz insanoğlunun ...

Deli İşler

Deli İşler “Kendi dünyasında yaşayan herkes delidir. Şizofrenler, psikopatlar, manyaklar. Yani başkalarından farklı olanlar.” “Yani senin gibiler mi?” Zedka soruyu duymazdan gelerek devam etti: “Öte yandan bir Albert Einstein var, zaman ile uzamın ayrı şeyler ...

Hotel Borgo Egnazia

Hotel Borgo Egnazia Puglianın kalbinde yer alan Borgo Egnazia… Yaşlı bayanların küçük beyaz evlerinin önünde nakış işlediği, renkli çamaşırların asılı olduğu güzel sokaklar, bir kaç adım ötede Adriyatik sahili, murgia yamaçlarından gelen tatlı esinti ve ...

Bilge Baykuş | Bisiklet Zamanı

Bilge Baykuş / Bisiklet Zamanı BAHAR GELDİ, BİSİKLET ZAMANI DA GELDİ Bisiklet, motorsuz, iki tekerlekli, pedallı, insan gücü ile ilerleyen bir ulaşım ve spor aracıdır malumunuz. Oysa durumum her zaman bu kadar basit değil. Bisiklet çoğu ...

Casa Di Lara | Su Devrimi

Casa Di Lara / Su Devrimi Dünyadaki kaynaklar her geçen gün azalırken su tasarrufu sağlayan ürünler geliştirmenin ,bunları tasarlarken de çok şık ve kaliteli ürünlerin ortaya çıkması tasarımın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha ...

Baharda İlham Veren 8 Ev

Baharda İlham Veren 8 Ev 1.Ev Amsterdam Ferah, beyazın hakim olduğu bir dekorasyon, bahçeye açılan ve içeri bol güneş girmesini sağlayan dev pencereler, yalın sade detaylar ile baharın bu eve çok yakıştığını söylememize bile gerek ...

Modern İlham Perileri | MuuM

Modern İlham Perileri / MuuM MuuM TASARIMI RÖNESANS BİZ BİNASI’NA ARCHITIZER SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ÖDÜLÜ! Mimar Murat Aksu ve Y. Mimar Umut İyigün tarafından kurulan, insan odaklı, çağdaş, yenilikçi ve sürdürülebilir projeleriyle tanınan MuuM, dünyaca ünlü mimarlık, iç ...