Koleksiyon

dfot

 

Yeni Temalar, Yeni Tasarımlar, Yeni Ürünler Koleksiyon Tarabya Kampüsü’nde Sergileniyor.

1971 yılından bu yana yenilikçi tasarım endüstrisi olarak ev, ofis mobilyaları, obje ve aksesuarlar üreten Koleksiyon bir defa daha yeniliklere imza atıyor, “Tasarım Sunumu” Sergisi ile “Tasarım Mağazacılığını” başlatıyor. Koleksiyon, bu sergi ile öncü, yenilikçi yaklaşımları, temaları, tasarımları ve ürünleri üreticileri kim olursa olsun özgün halleriyle Koleksiyon Tarabya Tasarım Mağazasında iç ve dış pazarlara sunuyor.

“Tasarım endüstrileri”, “Yaratıcı endüstriler”, “Kültür endüstrileri”, “Açık kurum”, “Açık tasarım”, “Ortak-yaratım”, “Katını reddi” ve “Tasarım mağazası” kavramlarını güncelimize taşıyan Koleksiyon,  bu sergisi ile yeni bir platformun temelini atıyor.

Uluslararası mimarlık ve tasarım camiasının zirvede konumlandırdığı tekstil kuruluşu Kvadrat ile Koleksiyon’un beraber hazırladığı bu serginin küratörlüğü ve sanat yönetimini yüklenen Koleksiyon Tasarım Grubu, ülkemiz ve diğer ülkelerden birçok mimarın, tasarımcının pazarlara sunulan çeşitli işlerini sergisine ve satışlarına aktarıyor. Böylece, “Neyin tasarlandığı” yaklaşımının önüne geçen “Kimin için, kimlerle tasarlandığı” kavramlarının sorgulandığı bir döneme giriliyor. Dünyadan ve ülkemizden 30’dan fazla tasarımcının ürünleriyle katıldığı bu sergi, “Tasarım Mağazacılığı” temasını gündeme getiriyor ve sektörle tanıştırıyor. Sergide başı çeken kumaş tasarımlarına ek olarak “Hazır perdeler”, mobilyalar, cam, porselen, seramik objeler, takı, giysi, yastık, kilim, halı ve aydınlatma yer alıyor.

Ürünleri yer alan tasarımcı ve tasarım grupları arasında; f/p design, Herzog & de Meuron, Patricia Urquiola, Erwan ve Ronan Bouroullec, Finn Sködt, Norway Says & Per Bjornsen, Stefano Marcato, Zaha Hadid, Alev Ebüzziya Siesbye, Heinrich Iglseder, Gerhard Reichert, Jan Wertel, Gernot Oberfell, Studio Kairos, Sezgin Aksu, Silvia Suardi, Faruk Malhan, Koray Malhan, Arzu Kaprol, Tevfik Türen Karagözoğlu, Enver Çamdal ve Hacer Koca, Demir Obuz, Nil Deniz, Rıfat Özbek gibi çok önemli isimler ile Koleksiyon Tasarım Grubu bulunuyor.

Koleksiyon Hakkında;

Koleksiyon, mobilyadan cama, porselen ve tekstil ürünlerine oldukça zengin bir ürün gamını tam 42 yıldır toplumumuzun beğeni ve hizmetine sunuyor. Koleksiyon, Tekirdağ’da kurulu yüksek teknolojiye dayalı tesisleri ile ev ve ofis mobilyası üretimi yaparak Londra’dan Kahire’ye dünyanın 15 ülkesinde faaliyet gösteriyor. Koleksiyon, kalitenin tasarımını, estetiğin endüstrisi olarak sürdürüyor. Koleksiyon’un “yaşam kültürü” üzerine odaklanan yenilikçi temalarıyla hazırlanmış ürünleri, ülkemizde ve dünyada mekânların kurgusuna, mimarların projelerine hizmet vermekte, binlerce insan Koleksiyon ürünlerini kullanmakta.  Ev mobilyasındaki yeni “Yaşam kültürü” kurgusu ile de dikkat çeken Koleksiyon hakkında detaylı bilgiye  www.koleksiyon.com.tr’den ulaşabilirsiniz.