Bast Home’a Takılanlar | Klasik Modern Bir İtalyan

Bast Home’a Takılanlar / Klasik Modern Bir İtalyan

Palazzo Corpi binasının arka bahçesinde yer alan Cecconi’s, modern klasik bir İtalyan restoranı. Öğle ve akşam yemeği için haftanın yedi günü açık olan mekanda masalar hem içeride hem dışarıda, zeytin ağaçları altında muhteşem bir ambiyansa sahip.Venedik’te hayat bulan Cecconi’s, el yapımı makarnaları, deniz ürünleri, cicchetti ve en kaliteli ürünlerle hazırlanan Kuzey İtalyan yemekleri ile tanınıyor.

İlk şubesini Mayfair, Londra’da açan Cecconi’s, Miami ve West Hollywood’da da bulunuyor.

Soho House grubunun İstanbul’daki açılımları sadece üyelerinin işine yaramıyor. Geçtiğimiz aylarda eski Amerikan Konsolosluğu binasına yerleşen özel kulüplerinin yanı başında, herkese açık bir İtalyan restoranı olan Cecconi’s ile yollarına devam ediyorlar. Soho House’un yanından ayrı bir girişe sahip olan Cecconi’s’i eski konsolosluk binalarının duvarları sarmalıyor.

Böylelikle muhteşem avlusu gözlerden ırak gizli bir bahçeye dönüşüyor. Zeytin ağaçları, loş ışıklandırması ve ahşap kolonlara sarılan sarmaşıklarıyla misafirlerini mest etmeye yetiyor. Mutfağın başında Hollywood’daki Cecconi’s’ten transfer gelen Alessio Biangini bulunuyor.

 

Ana yemeklerde  pizza, makarna, salata, sebze seçeneklerinin yanı sıra kömür ateşi ve odun fırınlarında pişen et, balık ve tavuk seçeneklerinin olduğu bir bölüm de mevcut. İtalyan peynirleri ve makarnalarından dana rostoya, geniş bir açık büfeylede pazar günleri brunch’lara ev sahipliği yapıyor.

 

Cecconi’s, İstanbul’da pek fazla yerde bulamayacağınız istiridye bile bu brunch’larda yerini alıyor. Alışılmışın dışında yeni ve farklı bir deneyim yaşamak için Cecconi’s’ i keşfetmek ve tadını çıkarmanın tam zamanı.