Basthome’a Takılanlar | Karaköyde’de “Colonie” Ruhu

Karaköyde’de “Colonie” Ruhu

Neo-Bistro konseptiyle 2014 yılının Mayıs ayında kapılarını açan ve günün her saati yaşayan bir mekan olarak kurgulanan Colonie, farklı lezzetleri ve özel kokteylleriyle İstanbul’un cazibe merkezi Karaköy’de konuklarını ağırlıyor.

Tarih boyunca liman ve ticaret merkezi olarak bilinen, denizcilerin ve günümüzün gezginlerinin uğrak yerlerinden biri olan tarihi Karaköy; semtin ruhuyla uyumlu Colonie ile konuklarını ağırlıyor. Yaşadığı şehre dair farkındalığı olan; iyi yemeği, iyi servis ve iyi müziği tercih eden herkesin tercihi olacak COLONIE’nin arkasında ise İstanbul’un en önemli “fine dining” restoranlarından Topaz’ın “know how”ı var. Mekanın sahipleri Yücel ve Gülin Özalp, yeme içme dünyasına dair birikimlerini şimdi “özgür mutfak” konseptiyle COLONIE’de sunuyor.

 

Neo-Bistro… Özgür mutfak

Ruhundaki dinamizm ve çeşitliliği menüsüne de yansıtan COLONIE’de günün her saati, her zevke hitap ediyor. “Özgür mutfak” olarak da tanımlanabilecek COLONIE’nin menüsünde çiğ böreği de var, anne köftesi ve risotto da… COLONIE sadece yemek menüsüyle değil zengin içki menüsü ve mekana özel kokteylleriyle de özgürlük hissi veriyor.

 

Menüsünde, tasarımında ve ruhundaki çeşitliliği her detayda hissettiğimiz COLONIE, müzik seçimleriyle de çeşitliliği destekliyor. Müzikte de iddialı olan COLONIE’nin müzik direktörlüğünü sürekli çalıştıkları DJ Fatih Mutlu gerçekleştiriyor.

 

Detaylarla COLONIE

Mekan konsepti, tasarımı ve görsel kimliği Koray Özgen tarafından geliştirilen COLONIE bir liman mahallesinde konukseverliği ve kozmopolit yaşamı tasarımında hissettiriyor. COLONIE’de  brüt malzemelerin yeşil bitkilerle beraber yaşadığı tasarım detayları öne çıkıyor. Servis ve detayları, menü tasarımı ve Karaköy ruhuna uygun yapısıyla semtin landmarkı olmayı hedefleyen COLONIE  konsepti, menüsü ve kapısındaki bisiklet parkı ile de farkını ortaya koyuyor.