Kalifornia’da Romantik Yaşam

Kalifornia’da Romantik Yaşam

Kaliforniya’da Napa Vadisi’nde yer alan bu şirin aile evi, yeşilliklerin arasında gerçekten büyüleyici duruyor. Kaliforniya’nın en güzel bölgelerinden biri olan Napa Vadisi’ni bilen bilir. Şaraplarıyla meşhur olan bu yer, romantik bir ortama sahiptir ve giden herkesi büyüler.

Bonnie Miller ve Hank Miller için de çok özel olan Napa Vadisinde, Miller ailesi ev arayışına giriyorlar.  Buldukları evleri beğenemeyen Miller ailesi umutsuzluğa kapanıyor ve çok geçmeden harabeye dönmüş bir ev karşılarına çıkıyor. Bonnie’nin bulunduğu yeri çok sevmesinden dolayı Hank Miller eşini kıramıyor ve burayı satın alıp birlikte mükemmel bir eve dönüştürüyorlar. Uzun süre boyunca evi adam etmeye çalışan Miller ailesi kendi zevklerine göre evin dekorasyonunu tamamlıyor ve o harabe evi sıcak bir yuvaya çeviriyorlar.

Bonnie ve Hank eve çok harcama yaptıkları için, dekorasyonda kullanılan eşyaları dışarıdan ve eskicilerden alarak değerlendirmişler. Tam bir kır evi dekorasyonuna sahip olan bu evin sade, abartıya kaçmayan bir görüntüsü var.  Oturma odasında yoğunlukla kullanılan kahve tonları dikkat çekiyor. Pazardan satın aldığı hasır dokuma sepetlerini Bonnie duvara asarak odaya farklı bir hava katmış. Eski evinde çok sevdiği deri koltuğunu atmak istemeyen Hank, ona uygun bir kanepeyi eskiciden alarak oturma bölümüne koymuş. Onlara uygun olarak Bonnie kendi yaptığı yastıkları yerleştirmiş ve odaya samimi bir hava katmış.

Antrede duran yeşil bar ünitesi aslında bir marangozcunun kapısının önünde bulunmuş. Bu tarz şeyleri değerlendirmeyi seven Bonnie, fıstık yeşiline boyayıp eski bir görünüm vermiş ve bar ünitesi olarak kullanmaya başlamışlar. Hemen karşısında duran oturma köşesinde ki bankı eski evlerinden getiren Miller ailesi şuan ki evlerinin boş alanlarını böyle değerlendirmişler. Eskicide buldukları sepeti ters çevirerek küçük sehpa haline dönüştürme fikri ise yine Bonnie’den.

Evin diğer bölümlerindeki tarz, yatak odasında görülüyor. Yatak başlığı yerine kullanılan ahşap kapı Bonnie’nin yaratıcılığını gösteriyor. Dışarıda bulduğu yeşil küçük masa komodin niyetine kullanılmış. Perdelerde ki mavi motifleri yatağın üstüne serili olan battaniyede görmek mümkün. Ayrıca yastıklarda kullandığı kumaşları yatak odasında yine görüyoruz. Kızları Olivia’nın yatak odasında ise pastel tonlar tercih edilmiş. Bir haritadan yapılmış elbise şeklinde ki tablo gerçekten ilgi çekici.

Bonnie’nin kendi yaratıcılığını ve becerilerini kullanarak mükemmel hale getirdiği bu kır evini biz çok beğendik. Peki ya siz?