İsveç’de Sıcacık Bir İskandinav Masalı

İsveç’de Sıcacık Bir İskandinav Masalı

Şehir hayatı deyince aklımıza soğuk, mesafeli puslu bir ortam gelir ya hemen bu şık İskandinav evi bunların tam tersini ifade etmek için ne gerekirse o özelliklere sahip.

Gri, kırmızı ve beyazın ustaca kullanımlarıyla ev sahibimiz, kendi zevkini ortaya çıkaracak maskulin ama zarif, rafine ama sıcak bir atmosfer yaratmayı başarmış bu  küçük apartman dairesinde.

Şehrin merkezinde olması sebebiyle misafirin eksik olmadığı, keyifli yemeklerin yendiği, sanatın ve kitabın başrolden asla inmediği bu sade ve konforlu ev, cazip bir yaşam alanı oluşturmuş yalnız yaşayan ev sahibi için.

Her türlü ihtiyacın rahatlıkla giderildiği, konforlu ve modern mutfak evin kalbine yerleştirilmiş hatta öylesine ki keyifli yemek masası bile buraya konumlandırılmış, yemeklerin servisi için büyük bir kolaylık elde edilmiş böylece. Mutfakta yer alan beyaz camlı duvarlar masanın konumlandırıldığı gri duvarla güzel bir kontrast oluşturmuş. Mutfakta buzdolabında evin genelde ise farklı dekoratif objelerle öne çıkarılan kırmızı renk, gri ve beyazla bütünleştiğinde sıcak bir atmosfer elde edilmesini sağlamış.

Salonda endüstriyel vintage kütüphane hem gri duvarlarla uyum yakalamış hem de içindekileri ön plana çıkaran, kendi hatlarını çok da baskın bir biçimde ortaya koymayan tarzıyla evin genel yalın ve sakin atmosferine huzurlu biçimde eşlik etmiş.

Son olarak ev sahibimizin büyük penceresi sayesinde bolca ışık alan yatak odasında da grinin yarattığı nötralize eden etkiden büyük bir ustalıkla faydalandığı ve burada da kırmızı aksesuarların etkili gücünü göz ardı etmediğini ifade etmekte fayda var.