ICFF İlk Kez Miami’de

ICFF İlk Kez Miami’de

Lüks ve çağdaş tasarımda Kuzey Amerika’nın en önemli fuarlarından biri olan ICFF bu yıl ilk kez Miami’de gerçekleşti. Matthew kasırgasına rağmen büyük ilgi gören ICFF Miami® renkli şovlarıyla şık bir etkinliğe evsahipliği yaptı.

5 Ekim’de Miami Beach Kongre Merkezi’nde düzenlenen ICFF Miami® 4.000’den fazla katılımcıyla kapılarını tasarım meraklıları ve sektör profesyonellerine açtı.

ICFF yılın en iyi tasarımını seçmek için dekorasyon dünyasının editörlerini bir araya getirdi. Fuarın birinci günü farklı yayın kuruluşlarından dokuz editör mobilya, oturma, döşeme, aydınlatma, aksesuar, malzeme, duvar kaplama, mutfak, banyo, dış mekan mobilyaları ve kabin tasarımı kategorilerinde en çarpıcı tasarımları sergi alanında keşfetti. Bu yıl “Sustainable Chic/Sürdürülebilir Şıklık” kategorisinde Mobilinea, “Tropical Modernism/Tropikal Modernizm”de Weplight,“Functional Art/Fonksiyonel Sanat”ta J. Liston, “Extraordinary Accents/Sıradışı Vugular”da Lisa Jarvis, “Innovative Seating/Yenilikçi Oturma” alanında ise Georgio Ferrara seçilerek ödüle layık görüldü.

Lüks tasarım dünyasının ağırlandığı bu etkileyici şovun olumlu geri bildirimler nedeniyle önümüzdeki yıl ekim ayında Miami’ye tekrar geleceği ICFF tarafından açıklandı.

ICFF’in Miami’de düzenlediği ilk fuarın başlangıcı maalesef 6 Ekim’de güneydoğu Florida’daki Matthew kasırgasının etkisiyle çakıştı. ICFF Miami katılımcıların güvenliğini sağlamak için 5 Ekim’de normal bir programda bulundu ancak 6 Ekim’deki ikinci gününde tekrar açılmadı.

ICFF Etkinlik Direktörü Kevin O’Keefe “Bizim için en önemli nokta katılımcılarımızın, iş ortaklarımızın, personelimizin ve misafirlerimizin güvende olmaları.” dedi. Ayrıca “Miami’deki ekibimizin çabalarıyla gurur duyuyorum. Hedefimizi 4.000’den fazla ön kayıt yaptırmış katılımcıyla aştık ve açılış gününde yoğun bir ilgi gördük. Bu başarıyı önümüzdeki yıl sürdürmek için sabırsızlanıyoruz ” diye sözlerine ekledi.

 

AKGÜN AKDİL