Hotel La Semilla

Hotel La Semilla

Meksika’nın en güzel butik otellerinden biri olsa gerek Hotel La Semilla… Samimi ortamı ile insanı kendine çeken bir havası var. Rough Luxe stilindeki doğal formlar ve sadelik anlayışı Hotel La Semilla’da güzel bir şekilde yansıtılmış.

Hotel La Semilla’nın sahipleri Alexis Schärer ve Angie Rodriguez genç bir bakış açısının tersine otantik ve iddiasız olmayı tercih etmişler. Otelin sahipleri Andres Ocejo ile antika mobilyaların hepsini restore etmiş ve Hotel La Semilla’da yerleri almışlar. Antika el yapımı mozaik karoları ise Meksika’daki Yucatan bölgesinden alınmış.

Alexis Schärer ve Angie Rodriguez buldukları eski mobilyaların hepsini alıp Andres Ocejo’nın yardımı ile yeniledikten sonra birbiriyle uyumsuz olan mobilya parçalarını iyi bir şekilde kullanarak samimi bir ev ortamı yaratmaya çalışmışlar. Ve bizce de çok başarılı olmuş. Otelin sahipleri yerel deneyim yaşamak isteyenlere de bir fırsat tanıyorlar; isterseniz dışarıdan aldığınız ürünlerle kendiniz otelin mutfağında sanki o bölgenin insanıymış gibi yemekler yapabilir istediğiniz gibi takılabilirsiniz. Evinizde gibi hissetmeniz için mükemmel bir fırsat diyebiliriz buna.

Meksika mutfağını seviyorsanız aradığınız adres La Cueva del Chango olacaktır. Her zaman kalabalık olan bu restoranda beklentilerinizin hepsi karşılanacaktır. Canlı müzikler eşliğinde yemeğinizin tadını çıkartabilir, sevdiklerinizle beraber güzel vakit geçirebilirsiniz.

Maya insanları tarafından mistik törenlerde ve kutsal ritüellerde tütsü olarak kullanılan Copal ağacı Hotel La Semilla’nın bahçesinde yer alıyor. Bu onlar için çok ayrıcalıklı bir durum bu yüzden senelerdir o ağaç orada duruyor ve kimsenin zarar vermesine izin vermiyorlar. Bu ağacında olduğu mükemmel bahçede sabahları kahve keyfi yapabilir, ağacın gölgesinde oturup dinlenebilirsiniz. Ayrıca Hotel La Semilla’nın denize bakan mükemmel bir terası da var. Dilerseniz terastaki rahat koltuklardan birini kapıp huzurlu dakikalar yaşamanız da mümkün. Farklı yerler görmeyi, değişik kültürleri tanımayı seviyorsanız Meksika’daki Hotel La Semilla’ya gitmenin vakti gelmiştir.