Hotel Continentale İtalya

Hotel Continentale İtalya

Ponte Vecchio köprüsünün yakınında yer alan Hotel Continentale İtalya’nın romantik ruhunu yansıtan şık odaları ve dekorasyon tarzları ile misafirlerinin beğenisini almayı başarmış. Floransa’nın en gözde otellerinden biri olan Hotel Continentale’de vintage ve modern stil doğru miktarda kullanılarak dengelenmiş ve büyük bir uyum yakalanmış.

Otelin genelinde kullanılan pastel tonları ortama yumuşak bir hava katmış, kahvaltı odasındaki pembe döşemeli koltuklarla da farklı bir ambiyans yaratılmış. Floransalı mimar Michele Bonan 14. Yüzyıldan kalma bu tarihi binayı restore ederken zarif ve davetkâr olan beyaz rengini tercih etmiş ve güzel bir uyum yakalamış.

Ortaçağ döneminden kalma bu binanın en üst katında otelin muhteşem terası “La Terrazza” bulunuyor. Bu mükemmel terasın akşamüzeri günbatımı manzarası oraya gelen bütün misafirleri büyülüyor. Büyüleyici Floransa manzarası karşısında lezzetli kokteyller eşliğinde o anın keyfini sonuna kadar çıkartabilirsiniz.

Otelin 43 tane misafir odasında beyaz tonlarının ağırlıklı olduğu görülüyor. Yere kadar uzanan perdeleri ve güzel bir şekilde aydınlatılmış rüya gibi olan odada kalmak büyüleyici bir duygu olsa gerek. Siyah beyaz fotoğrafların hepsi moda tasarımcısı Pucci ve Fabiani’den alınmış ve Floransa’nın 50’li, 60’lı yıllarının eşsiz modern duruşunu yansıtıyor.

Hotel Continentale’nin şefleri tarafından hazırlanılmış İtalyan mutfağından lezzetli yemekler tatilinizi özel hale getirmeye devam edecek. Şık dekorasyonu ile dikkat çeken restoran bölümünde sevdiklerinizle güzel vakit geçireceğinize eminiz. Her mevsim ayrı güzel olan Floransa’nın tarihi yerlerini ve sanat galerilerini gezerek unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.