Hometech | Sony’nin efsane Walkman serisi

Hometech  / Sony’nin efsane Walkman serisi

Portatif müzik çalar tarihinin öncüsü Sony’nin efsane Walkman serisinin yeni versiyonu NW-ZX2 satışa çıktı.Sony portatif bir müzik çalardan fazlasını üretmiş diyebiliriz. Özellikle profesyonel müzisyenleri hedef alan NW-ZX2, yüksek çözünürlüklü ses kalitesi ve sertifikası ile bir ilke daha imza atmış görünüyor.

 

Tam 36 yıl önce piyasaya çıkan ilk Walkman ile birlikte 2000’lere kadar piyasayı kasıp kavuran Sony, Apple’ın iPod hamlesine bu zamana kadar ciddi bir karşılık verememişti. Şimdilerde ise ne Apple iPod ne de Sony Walkman’den eser kalmadı diyebiliriz, çünkü üretilen akıllı telefonlar all-in-one cihazlar oldukları için, kullanıcılar müzik dinlemek veya fotoğraf çekmek için bir ikinci cihaza daha ihtiyaç duymadılar. Akıllı telefonların müzik kalitesi, iyi dinleyicileri çoğu zaman tatmin etmedi.Bu açığı farkeden ve pes etmeyen Sony, efsane Walkman serisini NW-ZX2 ile tekrar canlandırmayı düşünüyor.

 

Sony NW-ZX2, yüksek çözünürlüklü ses kalitesi, 4 inç renkli ekranının yanı sıra Android 4.2 işletim sistemine sahip, bu da demek oluyor ki, Google Play’den dilediğiniz uygulamayı indirebiliyorsunuz. Wi-Fi özelliği sayesinde internet bağlantısı gerektiren uygulamaları da çalıştıran NW-ZX2, güçlü hatlara sahip tasarımı ve malzeme kalitesiyle de dikkat çekiyor.

 

Son derece yüksek kaliteli bir ses  sağalayan NW-ZX2, Sony S-Master HX digital hoparlöre sahip, ayrıca MP3, WMA, AAC, FLAC, AIFF, WAV, ALAC ve en önemlisi DSD formatlarının hepsini desteklemekte.

 

128GB sabit hafızasının yanısıra 64GB’e kadar micro SD hafıza kartını da destekliyor. Bütün bu güzel özellikleri kesintisiz ve batarya problemsiz kullanabilmek için 60 saate kadar kesintisiz müzik dinleme imkanı sunan Lithium-ion batarya kullanılmış. Bu kadar premium özelliklere sahip olan bu portatif müzik çaların fiyatı da yaklaşık olarak 1200 dolar.