Home Tech | Ernit

Home Tech / Ernit

Ernit, dijital çağın çocuklarına ‘para ve tutumluluk eğitimi’ vermeyi amaçlayan akıllı bir kumbara. Nakit paranın giderek hayatımızdan çıktığı bir dönemde, çocuklarımıza para kavramını nasıl öğretebileceğimizden yola çıkarak geliştirilen ürün dijital parayla kumbara mantığını çok güzel bir şekilde harmanlıyor.

Televizyonda gördükleri bir oyuncağa o an sahip olmak isteyen çocuklar için, uygulamanın içerisinde özel bir yapı var. Almak istedikleri şeye o an sahip olmak yerine biriktirme duygusunu ve alışkanlığını kazandırmayı hedefleyen cihaz iki yıllık bir geliştirme sürecinin ürünü. Çocuğunuzun bütün bu alışkanlıkları kazanması için sabır ve 120 dolara ihtiyacınız var gerisini Ernit halledecektir.

Üzerinde bulunan LED gözleri, ve ağız kısmındaki ışıkları sayesinde, çocuğunuz uygulama içinden seçtiği bir hedefe ne kadar yakınlaştığını görebiliyor. Sadece anne-babanın değil bayramlarda ziyaret edilen veya şehir dışında bulunan akrabalarda Ernit’e para gönderebiliyorlar.

Nasıl çalıştığını

animasyonlarla görebilirsiniz.

  1. Hedef Belirleyin.

Ernit uygulaması üzerinden çocuğunuzun almak istediği oyuncağı seçmesini isteyin. 2. Para Biriktirmeye Başlayın. Hedefinizi belirledikten sonra, pamuk eller telefona diyerek, kumbaraya paraları göndermeye başlayın. Amca, hala, teyze, dayı hiç fark etmez burada amaç çocuklarımızın bu eğitimi alması. Her katkıda Ernit sevinç animasyonları yapacak ve telefon uygulamasından kimin para gönderdiğini görebileceksiniz.

  1. Hedefinize ne kadar yakınsınız takip edin.

Birikim çoğaldıkça ve hedefe yakınlaştıkça, Ernit’in ağız çevresinde bulunan LED bar tamamlanacak.

  1. Birikimleri Kutlayın. Hedefinize ulaştığınızda, Ernit sevinç animasyonları ve seslerle kutlama yapacak, bundan sonar hesabınıza aktarımı yapıp hedefinizdeki oyuncağı almaya gidebilirsiniz.
Enes Türk