Harmoni Dekorasyon | Sanat Galerisi

dfot

HARMONİ DEKORASYON

1985 yılında Çiftehavuzlar’da kurulmuş Harmoni Sanat Galerisi.

Yöneticisi Mimar Nedret Erençin çekim için izin aldığımızda bizi son derece sıcak karşılıyor ve başlıyor hikayeyi anlatmaya…

Mobilya ya sadece bir yaşam aracı olarak değil,yaşamı zenginleştiren bir sanat olarak bakılması  gerektiğini belirtiyor.Bu doğrultuda yalın çizgilerle geçmişe atıf yapılarak çağdaş konfor ve fleksibiliteyi sağlamayı amaç edinmişler.Yaratılacak mekanlarda mobilyanın diğer plastik sanatlarla harmonisini daima ön planda tutmayı da göz arda etmemişler ve sanata olan değeri de ön planda tutmuşlar.Ve bu görüş firmanın isimlendirilmesini de etkilemiş zamanında.

Harmoni 1995 yılında 2.galerisini Kuzguncuk’ta açtı. Eski bir marangozhaneyi düzenleyerek plastik sanatlarla olan beraberliğine daha uygun bir ortam yaratmayı başarmış. Bu mekanda beş senedir mobilyanın yanı sıra resim,heykel,seramik sergileri açılmış.Koro ve piyanistlere ev sahipliği yapmış. 2000 yılında yine Kuzguncuk’ta , İcadiye Caddesi 70’de sanat kursları ve yarışmalarıyla sanata ve güzelliğe gönül verenler Harmoni’de kucaklamaya devam ettiklerinin de altını çizdi Nedret Erençin .