Happily Ever After

Happily Ever After

Ayşe Kucuroğlu’nun sahibi olduğu Happily Ever After, Bebek’in en güzel noktalarından birinde yerini almış. Açıldığı ilk senelerde müşterilerine sadece renkli cupcakeler ve lezzetli kahvaltılar sunarken, şimdilerde ise günün her saati kahvaltı, yemek ve geniş içecek menüsü ile restoran olarak da hizmet veriyor.

Sade ama bir o kadar şık dekore edilmiş bu restorana muazzam boğaz manzarası da eklenince kendinizi buradan alıkoymak pek zorlaşıyor. Leziz tadları ile boğazın o huzur veren görüntüsü eşliğinde bir şeyler yapmak isteyenlerin, işlerine ara verip burada dostları ile birer kahve molası vermek isteyenlerin uğrak yeri. Öğreniyoruz ki, buranın asıl özelliği bütün gün kahvaltı yapabileceğiniz bir yer olması. Kahvaltı da birkaç seçenekten ibaret değil elbet. Türk usulü pastırmalı, ballı kaymaklı kahvaltı tabağı ‘Paşa Kahvaltı’ tabağı da var, özellikle Amerikan pancakelerine alışmışların hasret gidereceği pancakeler de; ya da kuşkonmazlı, parmesanlı, proschiuttolu, English muffinli ‘Coronado Island’ tabağı da. Meksika kahvaltısı ‘Huevos Ranches’in şehirde eşi yok; mısır tortillası üzerinde domates salsa, iki göz yumurta, beyaz peynir ve avokadodan yapılıyor.

Uzun uzadıya keyif sürecek vaktiniz yoksa açma simitten ya da binbir türlü ekmek modeli ve malzemeyle yapılan sandviç seçeneklerinden alabilirsiniz. Tuna Melt Sandwich favorilerden; ton balığı, domates ve eritilmiş cheddarlı dev bir sandviç. Bu arada müslileri ve zencefilli ayva reçelleri ev yapımı. Burası aynı zamanda akşam yemeği ve şarap ağırlıklı bir restoran. Levrekten şemignon’a, tuna tartardan kaserolden ağır ateşte pişmiş kuzu pirzolaya kadar pek çok lezzetli seçenek var. Şarap menüleri de oldukça zengin. Özellikle akşamları yoğunluk arttığından rezervasyon yaptırmanızı öneriririz. Güzel vakit geçirmek ve bu hoş ambiyansdan yararlanmak için mutlaka gitmeniz gereken bir yer diyebiliriz.