Gri ve Beyazın Uyumu

Gri ve Beyazın Uyumu

Evlendikten birkaç sene sonra daha büyük eve taşınmaya karar veren çiftimiz Danimarka’da 111 m²lik bu daireyi satın almaya karar vermişler. Eve taşındıklarından itibaren evde pek çok değişiklik yapılmış. Yılın çoğu zamanında hava kapalı olduğu için duvarlar beyaza boyatılmış ve açık renk tonlarında eşya seçmeye dikkat etmişler.

Çiftin özel olarak yaptırdıkları büyük ahşap masanın etrafına pastel tonlarında pembe

ve gri sandalyeler alınmış. Yemeğe davetli olan arkadaşlarının yazdıkları küçük notları da orjinal avizeye astıklarını söylüyorlar.

Minimalist bir görünüme sahip olan salonda bej tonlarında bir köşe koltuk takımı alınmış. Eski evlerinden getirdikleri lambaderler, tablolar ve dekoratif eşyalar salona şıklık katmış. Salondaki büyük pencereler, beyaz duvarlar ve perdeler sayesinde iç açıcı bir görünüm kazanmış.

Çiftimiz gri tonlarını çok sevdiğini ama dikkatli bir şekilde kullanılmazsa ortamın ferah görünümünü bozabileceğini belirtiyor. Bunu dikkate alarak eşya seçimlerini özenle

yapmışlar.

Mutfaktaki ve banyodaki dolap kapakları ve seramikler

gri tonlarında seçilmiş, sade ve şık bir hava katmış. Yatak odasında da yatak başlığı füme tonlarında bir kumaşla kaplatılmış. Gri ve beyazın birlikte olduğu nevresim takımı ve

yastıklar ile mükemmel bir uyum sağlanılmış.