Grandma Bakery Cafe

Grandma Bakery Cafe

Ceyda Köse’nin önderliğinde ‘doğal ve kaliteli ekmek herkese ulaşmalı’ mottosuyla Teşvikiye’de açılan çok hoş bir mekan. Ürünlerinde kesinlikle yapay gıda takviyeleri, aromalar veya kimyasallar kullanılmıyorlar. Dükkanda satılan tüm ürünleri kendi imalathanelerinde üreterek, müşterilerine verdikleri “doğallık” vaadini, fazlasıyla karşılıyorlar.

Ceyda Köse’nin ekmek yapmaktaki tutkusunun altında anneannesinden dinlediği ekmek yapma hikayeleri yatıyor. Mekanın ismi de işte bu anneanneden geliyor: Grandma olarak. Ekmeklerin yanı sıra farklı croissant çeşitleri, scone, bagel, çörek, kekler, ev yapımı reçeller, her hafta değişen farklı sebze yemekleri ve artisan kahveler Grandma’nın müdavimi olmanız için size fazlasıyla sebep veriyor.

Zengin içerikli menüleri doğal ve lezzetli tatlarıyla Grandma Bakery Cafe’yi uğrak noktanız haline getirmelisiniz.

 

“Anneannenin köyde taş fırında yaptığı ekmekler ile başlayan bir hikaye…”

 

Ceyda Köse, küçüklüğünde anneannesinin anlattığı ekmek yapma hikayeleriyle büyüyor demiştik. Bu hikayelerin oluşturduğu merak, seneler içerisinde ekmek tutkusuna dönüşüyor kendisinde. 2009’da hazırlanan ilk maya, sabırla planlanan bir yolculuğun başlangıcı oluyor böylelikle.

 

 

“Yediklerimiz kadar içtiklerimizin de önemli olduğunu düşünüyoruz”

 

Kahvelerde de mükemmel tadı elde etme gayretiyle hareket ederek alanının uzmanı baristalarla çalışıyorlar. Müşterilerden gelen yorumları da önemseyen cafe ekibi yeni tat yaratımlarında bu yorumları dikkate alıyor ve ‘burada yedikleriniz kadar içtiklerinizin de önemli olduğunu’ vurguluyorlar her fırsatta.

 

Espresso ve diğer kahve çeşitlerini, dünyanın farklı bölgelerden getirdikleri çekirdek karışımlarından oluşturuyorlar. Bu  karışımların içeriklerini, mevsimsel olarak değiştiriyorlar. Filtre kahveleri ise  karışım değil, tek menşeili çekirdekten üretiliyor. Kahveleri kavurma işlemine çok önem veriyorlar. Çekirdekleri yakmadan, mümkün olduğunca kahvenin tadını en güzel alacağımız oranda kavuruyorlar. Deneyin siz de sonuçlardan memnun kalacaksınız.