Golden Key Chalet

dfot

Kayak tutkunları bu yıl da mutluluğun zirvesinde Kartalkaya’da olacak…

GOLDEN KEY CHALET’DE “ŞIK” BİR “KIŞ” MASALI

Doğa ve butik otelciliğin en gözde markalarından Kartalkaya Golden Key Chalet, ödüllü mimarisi, konforu, doyumsuz manzarası, 43 farklı büyüklükteki odası, İtalyan ve Türk mutfağının seçkin lezzetleri ile bölgenin en gözde mekanlarından birisi. Golden Key Chalet, tüm kış boyunca konuklarına yeni sezonda yeni etkinlikler ve aktivitelerle kapılarını açacak.

Kayak tutkunlarına hizmet veren Golden Key Kartalkaya’nın dış mimarisi Fransız Lea Invent tarafından yapılmıştır. Özenle hazırlanmış iç mimarisi ve aksesuarlar da bu şık mimariye eşlik etmektedir. Otel binası depreme dayanıklı Japon Ala Sawa teknolojisi ile inşa edilmiş ve yayla mimarisinin hakim olduğu bölgede, proje klasik yayla evi ve lodge tipolojilerinin modern bir yorumu olarak tasarlanmıştır.

Bina gün ışığından ve Köroğlu Dağları manzarasından maksimum faydalanacak şekilde biçimlendirilmiş ve her odanın çevre manzarası ile olan ilişkisi farkı bir senaryo düşünülerek yerleştirilmiştir. Kartalkaya Golden Key Chalet, Türkiye’nin 2004-2006 inşaat dönemi “en iyi beton prefabrik yapı ödülüne” layık görülmüştür.

43 farklı büyüklükte ve özelikte odası bulunan Kartalkaya’da, 33 m2’ilk standart odaların yanı sıra 40 m2’lik loft stilinde tasarlanmış dubleks suitler, 80 metrekareye varan büyüklükte geniş aile suitleri ve içinde manzaraya hakim özel jakuzi bulunan dubleks loftlar her gruba ayrı seçenekler sunuyor. Özellikle odaların manzaraya konumları ve pencere formları, oda içerisindeki hoş sürprizler, ince düşünülmüş ayrıntılar göze çarpıyor

Kayak tutkunları mutluluğun zirvesinde

Çocuklar kendileri için özenle seçilmiş eğitici ve eğlendirici oyuncukların bulunduğu oyun odasında vakit geçirirken yetişkinler ister kayak, snow board, snow kite gibi çeşitli doğa sporlarıyla vakit geçiriyor, isterlerse kapalı alanlardaki keyifli alternatiflerle tatilin keyfini çıkarıyor. Aktivite odasında playstationdan bilardoya kadar çok çeşitli seçenekler sunulurken, SPA merkezinde hot tube, sauna, buhar banyosu, özel nar terapili dağ manzaralı jakuzi ve masaj gibi çok özel hizmetler veriliyor. Ayrıca formunu korumak isteyenler için fitness salonu ve yüzme havuzu da bulunuyor.

Kar altında jakuzi keyfi
Dışarıda lapa lapa kar yağıyor ve siz bu karede jakuzide keyif yapıyorsanız adres tartışmasız Golden Key SPA’dır. Golden Key Chalet’nin terasında bulunan SPA merkezi dağ manzarası, eşsiz atmosferi ve sunduğu alternatif hizmetleriyle şehir hayatının tüm ağırlığından kurtulmanızı sağlıyor.

İtalyan ve Türk mutfağından özel lezzetler
Türk ve dünya mutfağının farklı lezzetlerinin sunulduğu zengin açık büfenin yanı sıra brasserie’de İtalyan mutfağının en özel menüleri sizleri bekliyor. Özenle hazırlanan Ravioli, özel soslarıyla spagettiler, rizotto ve pizzalar da seçenekler arasında yer alıyor. Usta şeflerin her güne özel ayrı ayrı hazırladığı ana yemekler ve tatlılar kendinizi şımartmak için ideal.