Galician’da Çiftlik Hayatı

Galician’da Çiftlik Hayatı

İspanya’nın özerk bölgesi olan Galician’daki bu keyifli çiftlik evi, iç mimar Javier Requejo tarafından tasarlanmış. Çok eski, yıkık dökük halde olan bu çiftlik evini restore ederken, evin o eski dokusunu korumaya çalışan Javier Requejo, bunu eşyalara da yansıtarak ev ve eşyalar arasında bir bağ oluşturmuş.

Aynı zamanda yetenekli bir sanatçı olan bu iç mimarımızın birkaç eserini bu evde görmek de mümkün. Banyoda ki metal kuş, antika saatin yanında duvara asılı duran asker adam ve verandada duran büyük metal geyik eserlerinden sadece birkaçı. Bir köy evini andıran bu güzel ev renkli dekorasyonu ile dikkat çekiyor. Evin girişi ile salonu cam panelle ayırdığını söylüyor şuan ki ev sahibimiz çünkü çiftlik hayvanları ara sıra eve giriyorlarmış. Yüksek ahşap kirişli tavanı ile bu renkli salon çok aydınlık duruyor.

Köy evlerini aratmayan mutfağı gerçekten bu evin en ilgi çekici yeri olsa gerek. Günümüzde kullanılan ocak ve fırın yerine burada çok eski olan bu eve ait fırın bulunmakta. Ev sahipleri bu fırının değişmesini istememiş. Javier Requejo’da evin eski dokusunu korumaya özen göstermiş. Evin kapıları da aynı bu fırın gibi korunmuş sadece mavi tonlarını sevdikleri için ve renkli dekorasyona uyum sağlayacağı için mavi rengine boyanmış.

Yemek salonunda kahverengi ve sarı sandalyeler, beyaz yuvarlak masanın etrafında çevrilerek, odaya renklerin nasıl bir etki bıraktığı gözler önüne seriliyor. Masanın üstünde duran avize iç mimar Javier Requejo’nun eseri. Yatak odalarında kullanılan eski yatak başlıkları, renkli battaniyeler ve yastıklar oldukça dikkat çekici duruyor. Mavinin güzel tonlarını evin çoğu yerinde görmek, hem evin enerjisini arttırmış hem de canlılık katmış.