Finlandiya’da Samimi ve Keyifli Bir Ev!

Finlandiya’da Samimi ve Keyifli Bir Ev!

İngiltere’de doğup büyüyen ve iş için Finlandiya’ya taşınan iki kız kardeş burada kendilerine uygun 192m² lik geniş bir daire tutmuşlar. Kış vakti dışarıda vakit geçirmek Finlandiya’da sıkıntılı olduğu için ve çoğu vaktini evde geçirdiklerinden dolayı buldukları bu evi samimi bir yere dönüştürmüşler.

Sıfırdan bir sürü yeni eşya satın alan bu iki kız kardeş evde siyah tonları çok fazla kullanmışlar. Siyahın evi çok karanlık göstermemesi için de duvarlar beyaza boyatılmış. Salonda beğenerek aldıkları büyük avize odaya farklı bir hava katmış.

Kardeşlerden birinin yatak odası hemen salonun yanında bulunuyor, diğer yatak odası da üst katta bulunuyor. Alt kattaki yatak odasında duvarın belli bir bölümü kapaklı dolaplara sahip. Akşamları kitap okumayı sevdiği için dolabın üstünden iki tane sarkıtmalı lamba takılmış. Geometrik desenlere sahip olan nevresim odayı biraz daha hareketlendirmiş. Üst kattaki yatak odasında ise gri ve beyaz tonları kullanılmış ve ferah bir görünüme sahip olunmuş.

Mutfakta da beyaz ve siyahın mükemmel uyumunu yine görüyoruz. Duvarlara asılan tablolarla daha keyifli bir ortam oluşturulmuş. Yemek yapmayı çok seven bu iki kız kardeş çoğu zaman arkadaşlarını çağırıp burada keyifli vakit geçirdiklerini belirtiyorlar.

Sıcak aylarda sürekli olarak vakit geçirdikleri manzaralı balkonlarına da oturma grubu yerleştirmişler. İş çıkışı burada oturup kahve içip, birbirleriyle sohbet etmeyi çok sevdiklerini söylüyorlar. 2 sene önce buraya yerleşen iki kız kardeş bu evde kendilerine huzurlu ve keyifli bir ortam yaratmayı başarabilmişler.