Expormim Mobilya

dfot

 Expormim Mobilya

Expormim mobilya üretiminde geleneklerine bağlı kalan büyük bir marka. 50 yıla aşkın tecrübesiyle piyasada öenmli bir yere sahip olan Expormim, gelişmiş üretim teknikleri, geniş hammadde seçenekleriyle ürünlerini özenle tasarlıyor. Şu an itibariyle, 40 farklı ülkede faaliyet gösterem Expormim, tüm zevkler ve tarzlar çin iç / dış mekan mobilyaları üretebilmekteki becerisiyle öne çıkıyor.

Şirket 1964 yılında kurulmuş. Kurucusu Miguel Laso Tortosa’nın haberleşme mühendisi olan ve bugün markadan sorumlu olan oğlu Miguel Laso Llopis, “Piyasalar kurulduğumuz yıllarda çok gelişmiş değildi, bunun da sebebi, hammaddenin bol olmasına rağmen şirketlerin düşük üretim potansiyeliydi.” Kurulduktan sadece 4 yıl sonra şirket yeniden yapılandırmaya girdi. Miguel Laso öncelikle yaptığı ilk düzenlemelerle, üretim ağını ve kapasitesini genişletti.

Şirketin isminden de anlaşılacağı gibi, amacı ufkunu genişletmek ve yeni pazarlara açılmak olan Expormim, 5 kıtada 40 ülkede ürünlerini satıyor. Expormim‘in bir başka önemli özelliği ise el yapımı çalışmaları ve usta ellerin yaptığı becerikli dokumaları koleksiyonlarında sıklıkla kullanmaları. Expormim yılların getirdiği tecrübesi ile elde ettiği bu değerli “know-how”ı rattan, sentetik elyaf ve gelişmiş kompozit malzemeler ile ürettiği tasarımlara yansıtıyor.

Koleksiyonlarının tümünde duygusal değerler ön plana çıkıyor.  Sezgi ve deneyime dayalı özel bir beceri olan el dokuması ürünler özellikle göze çarpıyor.