Evlere Küçük Dokunuşlar

Evlere Küçük Dokunuşlar

Hayat her zaman dergilerdeki, filmlerdeki kadar ideal alanlarda, güzel geniş ev veya dairelerde geçmiyor malum. Bu güzellikler ilham almak için gerekli ama kendi hayatımıza bu yaratıcı ve birbirinden estetik çözümleri her zaman adapte etmek her zaman söz konusu değil.

Maddi, manevi bir sürü engel var önümüzde. Sizin de aklınızdan geçmiştir çoğu kez bir fotoğrafa bakarken “Bu kanepeyi alsam, bizim bütün salonu kaplar” veya “Nerede bizde o bütçeler? diye örneğin. Oysa hayat bazen algıladığımız kadar zor ve zalim olmayabiliyor. Belki yeni ve geniş bir eve yerleşip her şeyi sıfırdan satın alamayabiliriz, ama zamana yayacağımız pratik çözümler ile gözümüzde büyüyen değişimleri hale yola sokabiliriz. Yaşam alanlarımızı güzelleştirmek için bazen biraz pratiklik ve uygun mobilya seçimi yeterli olabilir iddiasındayız.

PRATİK ÇÖZÜMLER

Çoğu zaman erteleriz evlerimiz için yapmak istediklerimizi. Gözümüzde büyütürüz, komplike çözümlerin peşinde koşarız. Ve zaman geçer. Ertelediğimiz, çözmediğimiz konularda evde bizi rahatsız etmeye devam eder. Biz de memnuniyetsizliğimizi çaresizlikle açıklarız. Çözemediğimiz konula kadar bu çaresizlik hissi de bize kendimizi kötü hissettirir. Bu kısır döngü böyle sürer gider. Biz zamanla sebebini bile unuturuz ama evimize her girişimizde, ya da çözemediğimiz karışıklığı yaşadığımız alandan her geçişimizde içimizi sebepsiz bir sıkıntı kaplar. Bu tablo hepimizin zaman zaman içine ister istemez düştüğü bir durumdur.

Oysa cevap bazen de basittir. Pratik ve çözümcül olmak çoğu zaman meselenin yarısını halleder. Duruma ve konuya en “ideal” çözümü üretemiyorsak, sorunun altında kalmak yerine pratik birkaç küçük müdahaleyle durumu iyileştirmeye çalışmak, hem ruh halinize, hem evinize iyi gelecektir. Evde önüne geçemediğiniz düzensizliklere, köklü ve kalıcı çözümler üretemediğiniz birikmelere, gözünüzü rahatsız eden köhneliklere bir de bu gözle bakmayı deneyin. Ne kaybedersiniz? Biz de evinizde yapacağınız küçük pratik müdahalelerde işinize yaracağını düşündüğümüz ürünlerden bir katalog hazırladık sizin için. Buyrun bizim pratik çözüm önerilerimiz…

KÜÇÜK ALANLARA YERLEŞMEK

Şehir yaşamı insanı zaman zaman malum, küçük alanlarda büyük dünyalar kurmaya zorluyor. Bunun da keyfini çıkarmayı bilmek gerekli. Uygun dekoratif çözümlerle ısınmaya, temizliğe vb çeşitli lojistik ihtiyaçlara çok fazla emek, zaman ve para da ayırmadan konforlu bir yaşam sürmek mümkün oluyor aslında küçük metrekarelerdeki daireler sayesin de. Bunun da tadını çıkarmak gerekli, uygun eşyalarla hiç sıkıntı çekmeden bu tarz küçük alanlara yerleşmek mümkün. Doğru depolama, sıklıkla kullanılmayan eşyaların elden çıkarılması da konuya dahil edilmesi gereken eylem planları olacaktır.