Evlerdeki Yeşil Enerji Akımı

Evlerdeki Yeşil Enerji Akımı

Doğaya yakın yaşama arzusunun bir parçası olarak sunulan trend çözümlerinden biri, yeşil bitkileri evin içine taşıyarak iç mekanlarda küçük bahçeler yaratmak. Bu yeşil canlılar evlere dinginlik, renk ve pozitif enerji yayıyor. Küçük metrekarelere sıkışmak zorunda kalan metropol hayatımızda yeşile ve doğaya özlem giderek büyüyor. Evlerin içinde botanik bir yaşam alanı oluşturma veya ufak yeşil köşeler yaratma merakı da buna paralel olarak da artıyor. Doğru seçim ve bakım ile hem mekanın olduğundan daha güzel görünmesi hem de ortamın daha da sağlıklı hale gelmesi sağlanabilir. Sizin de kendi cennet köşenizi yaratabilmeniz için bu ay farklı markaları, alternatif tasarımları ve bitkileri sizler için bir araya getirdik.

Tüm gün bilgisayarların, akıllı telefonların ve tabletlerin etrafındayken, beyinlerimizin maruz kaldığı ışınlar sayesinde yaydıkları negatif enerjileriyle farkında olmadan daha da stres yüklenir hale geliyoruz. Çözüm çok da uzağımızda değil. Hayatımıza katacağımız en küçük bir yeşil bitki bile doğal yaşama referans olup anlık rahatlıklar yaşatabilir.

ATELİER MOİ

Atelier Moi hergün biraz daha betonlaşan şehirde, yeşili özleyen herkesin evleri ve ofisleri için gerçek birer orman yaratıyor. En doğal malzemeleri kullanıyor ve plastiği reddediyor. Özel günlerinizde, sizin isteklerinize ve organizasyona göre teraryum tasarımları hazırlıyor ve davetlerinizi renklendiriyor.

 

BEE DESIGN

Doğayı şehre taşımanın en şık, en doğal ve en kolay yolu; Bee Design and Flower Shop. Doğanın tüm güzelliklerini, kendi tasarladığı ürünlerle yaşam alanlarınıza taşıyan marka; kolyeden saç tarağına, yaka iğnesinden duvar süsüne kadar pek çok alanda yeşili tasarımla buluşturmak için yola çıktı. Bee Design and Flower Shop, özel tasarım ürünleri ile yaşadığınız alanları nefes alınabilir kılar.

 

Labofem

Başarılı bir iletişimci olan Fem Güçlütürk’ün hayata geçirdiği Labofem,şehrin ortasında yaratılan bir cennet. Kendi sitesinde online satışlarında yapıldığı, bitkiler hakkında arayıp bulamadığınız tüm bilgileri hatta daha fazlasını da buradan edinebileceğiniz, labaratuvar tadında yeşilin ve huzurun buluştuğu bir mekan burası.

 

MON

Mother of Nature’ın kısaltması anlamına gelen Mon, doğadan ilham alan tasarımları ile birbirinden özel ve farklı tasarımlar ortaya çıkartıyor. Japonların farklı şekilde bonsai yetiştirmek için geliştirdiği bir yöntemi olan Kokedama sanatı, yosun topu anlamına geliyor. Toprağın yosun ile bir arada tutulmasıyla elde edilen tasarımların içine arzu ettiğiniz bitki çeşitleri ekliyor. Selen Doğrayıcı’nın tasarımlarına shopthedesign.com dan ulaşabilirsiniz.

 

Tabii

‘Doğayı seven doğadan gelen her şey’ motto’sunu benimseyen Tabii Atölye bitkilerin en doğal halini sunuyor. Bazen bir dal parçası bazen bir oyuğun içi bazen de dışlanmış bir odun parçasını değerlendirerek tekrar hayata döndüren Tabii,evinize kendi doğal havasını taşıyor. Herhangi bir yabancı madde kullanmadan yapılan tasarımlar sadeliği ile huzur dolu mekanlar yaratmanıza yardımcı oluyor.

 

Terrarium House

Terrarium House, teraryum tasarımlarında hazır ve el yapımı maketlerle bitkileri bir araya getirerek hikayesi olan, yaşayan ve büyüyen küçük dünyalar yaratıyor. Ailenizle geçirdiğiniz güzel bir hafta sonu,en sevdiğiniz filmden bir kesit, çocukluğunuz gençliğiniz veya hayal ettiğiniz gelecek Terrarium House’un tasarımları ile hayat buluyor.