EVDE ZAMAN GEÇİRMEYE BAŞLAMAK

Kendinize Özel Bir Köşe

Tamam yaz bitiyor. Olsun yine gelecek! Bu arada önümüzde koskoca bir sonbahar ve kış var. Günler kısalıyor, havalar soğuyor, işler artıyor hepsi kabul. Bütün bunları atlatmanın en kolay yolu, kendinize nefes aldığınızı hissettirecek alanlar açmak. Modunuzu yukarı çekmek, dünyanın başınıza yıkıldığını sanmamak için en iyi yöntem bu. Gelin birlikte cazip seçenekler üzerinden fikir gezdirelim.

 

Çalışma Alanı

Elinizde nasıl bir alan var bilmiyoruz. Koskoca bir oda mı? Yoksa salonun ya da yatak odasının bir köşesinde minicik bir boşluk mu? Tek bildiğimiz; eve iş götürenlerdenseniz ve/veya faturaları kontrol etmek veya bilgisayar kullanıp sosyal medyaya girmek için bile olsa düzenli ve kendinize özel bir çalışma alanına ihtiyaç duyanlardan. Bu mevsim bu ihtiyacı artık karşılamak için en uygun zaman.

 

Okuma Köşesi

Yeni Bir Düzene Geçiş

Rahatsız olduğunuz ertelediğiniz yeni dolap sistemi, duvara yerleştirmek için uzun zamandır istediğiniz rafları takmak, mutfağınızda veya banyonuzda istediğiniz küçük dokunuşları gerçekleştirmek. Eve dönüşün zorluklarını biraz daha az hissetmenizi sağlayacak ve enerjinizi yükseltecektir.

Bayram Tatilini Doğru Değerlendirin

Evde geçirilen zamanın artması, evi sadece yatmadan yatmaya gelinen bir yer haline getirmemek aslında kışa geçişte yaşayacağımız sıkıntıları gidermenin de iyi bir yolu. Evde zaman geçirdikçe aileyle veya tek başına ev yaşamı ile ilgili yeni keyifli alışkanlıklar kazanma fırsatınız da artar. Yeni alışkanlıklar da eşittir evde geçirilen güzel anların sayısını artırmak anlamına gelir. Bu bayram tatilini yoğun bir tempodan evvel gezmek için son fırsat olarak görebileceğiniz gibi evde bu gibi arayışlarla da geçirebileceğinizi hatırlatmak istedik. Tabii son karar sizin

 

Çocukların Odaları Düzenlemek

Bebeklikten çıkmış yani iki yaşını aşmış her çocuk için Eylül yeni bir dönemin başlangıcı demek. İster ana okuluna başlasın, isterse ilkokula, isterse sadece bir üst sınıfa, onların değişen ve gelişen ihtiyaçlarını fark etmek, onları bu değişim sürecinde desteklemek ve motive etmek biz ailelerine düşüyor.

 

İhtiyaçlarının değiştiğini fark etmek ve onların yaşam alanlarında gerekli düzenlemeli yapmak; onlara olan sevginizi ve ilginizi göstermenin en güzel yolu. Gelişimlerini desteklemek için de mutlak bir mecburiyet.

 

Gerekli değişiklikleri yaparken onların yaşlarına göre zevklerini tanımak ve fikirlerini almak bu sürece  onları dahil etmek çocukları aynı zamanda yaklaşan mevsime de hazırlamanın en doğru yolu