dfoit_mayis

 

Yediklerimiz daha önemli olmamıştı.

Mellow’un fikir sahipleri Ze ve Caterina,  yaptıkları araştırmalar sonucunda, evlerde taze pişen yemek miktarında son on yılda ciddi bir düşüş yaşandığını gözlemlemişler. Gerçekte insanların ev yemeklerini, zararlı fast-food’a tercih ettiklerini söylüyorlar.

Ze ve Catherine bu konuda teknolojinin insanlara daha fazla yardımcı olması gerektiğini düşünüyorlar. Mevcut tarif uygulamaları ve kalori sayaçları, insanların günlük hayatta tükettikleri yiyeceklerin şeker ve tuz yükünü sağlıklı bir şekilde ayıramadıkları belirtiyorlar.  Pratiklik konusunda dikkat çeken Mellow ekibi, örnek olarak dondulurlmuş pizzanın, mikrodalga fırına koyulduktan 10 dakika sonra yemek için hazır olmasının pratikliğinin, tüketmemiz gereken sağlıklı yiyeceklerde de olması gerektiğini savunuyorlar.

PEKİ, NEDİR BU MELLOW?

 

Dünyanin İlk Akıllı Sous-Vide Makinası

– Mellow, tezgahınızda ve telefonunuzda bir şef yaratmayı amaçlıyor.
– Yemeklerinizi Sous-Vide tekniğiyle pişirerek, hassas sıcaklıklarda yemeklerinizin eşsiz bir tat kazanmasını sağlıyor.
– Mellow’da hiçbir düğme veya kontrol ekranı bulunmuyor, tamamen iPhone ve Android cihazlarınıza yüklemiş olduğunuz özel uygulaması ile kontrol ediliyor.
– Mellow’un içinde aynı zamanda küçük bir soğutucu var, böylece yemekleriniz pişeceği ana kadar tazeliğini koruyor.
– Belli bir süre sonrasında Mellow tercihlerinizden ağız tadınıza uygun pişirme süreleri ve sıcaklıklarını öğreniyor.

 

Sous-vide ne demek?

Fransızca bir terim olup, gıdaların vakumlanmış torbalar içersinde ve düşük sıcaklıkta ısı uygulanarak yapılan bir pişirme tekniğidir.

Sous Vide, olağanüstü lezzetler yakalamanıza izin veren ve bugüne dek tarihte hiçbir pişirme tekniğinin sağlayamayacağı besin, lezzet ve sunum yararları sağlayan sıradışı, çarpıcı bir tekniktir.

HAYATINIZA HEMEN ADAPTE EDEBİLECEĞİNİZ BİR UYGULAMA

HER SANİYE TAKİPTE OLUN
Nerede olursanız olun, telefonunuzla neler olduğunu kesin sayılar ve grafiklerle öğrenebilirsiniz

KENDİ TEKNİĞİNİZİ UYGULAYIN
Diğer cihazlar gibi kendi sıcaklık ve pişirme sürelerini ayarlayabilirsiniz.

AĞIZ TADINIZI ÖĞRETİN
Mellow geri bildirimleriniz sayesinde kendini geliştirir. eşsiz damak tadınızı zamanla anlar ve yemekleriniz her zamankinden daha leziz pişirir.

 

dfoit_mayis