Modern Takı Tasarımı

dergi_form_nisan

 

BİZON STUDIO

Sahip oldukları farklı marka ve müşteri deneyimlerini bir araya getirerek, piyasanın görsel ve tasarıma dair ihtiyaçlarına fark yaratıcı çözümler sunmayı amaçlıyor. Bunu yanı sıra kişiye ve projeye özel, sanatsal değeri ön planda olan el yapımı işler üretiyor. Yaratıcı, yenilikçi, akademik başarılarıyla ön plana çıkmış kollektif bir oluşum Bizon Studio.
Bizon 2011 in ilk çeyreğinde farklı “Güzel Sanatlar” disiplinlerini bir araya getirerek “Kadıköy-Moda” da doğdu. Sanatçılarının “Seramik, Heykel, Modern Takı” uzmanlıkları sayesinde giderek büyüdü. Bizon, farklı malzeme arayışları, bu arayışlardan çıkan özel ürün tasarımlarının yanı sıra, Fotoğraf, Grafik, Animasyon, İllustrasyon gibi dijital sanat dallarında da hizmet vererek doğadaki yaşamına devam etmektedir.
Bizon, bilinçsiz avlanmaya rağmen çizgi ve samimiyetine güvenerek doğadaki neslini sürdürmek için yeni dostlar ve projelerle birlikte bu listeyi giderek uzatma çabası içerisinde, “Merhaba” diyor..

Modern Takı Tasarımı ve Heykel – Seçil ABDİŞLER
M.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü mezunu sanatçımız Seçil ABDİŞLER, hazırlamış olduğu koleksiyonlarını kendi elleriyle modellemekte ve sizlerin beğenilerine sunmaktadır. Sanatçımızın şu an sergilemekte olan koleksiyon parçalarını Bizonstudio-Moda’da ve diğer birçok özel butik mağazadan takip edebilirsiniz. Anıt heykel, büst, soyut heykel, ödül heykelciği ve tüm modern – klasik çizgideki çalışmalarımız kurumsal firmalara, özel projelere tasarım ve çözümler üreterek devam etmektedir.

Seramik – Murat Gökçe YILMAZ
Dumlupınar Üniversitesi Seramik Tasarım mezunu sanatçımız Murat Gökçe YILMAZ mimari uygulamalar, modüler seramik, ürün tasarım alanlarında çalışmalarına devam etmektedir. Bizonstudio Moda’da bulunan atölyemizde yapılan tüm çalışma ve tasarım örneklerini inceleyebilir, kendinizin ve firmanız için özel proje ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda fikirlerimizi alabilirsiniz.

Enstelasyon
Kendi malzeme disiplinlerinden biraz uzaklaşıp farklı malzemeler farklı denizler keşfetmek, eğlenmek adına yapılan çalışmaların tümüne denir.
dergi_form_nisan

dfoit_subat

 

Medeniyetler beşiği Anadolu topraklarını içine alan ülkemiz takı tasarımı için eşi bulunmaz hazinelerle dolu.

Saadet Keskin, bu işe  bu zenginliklerin farkına varıp büyük bir ilgi, heyecan  ile başlamış ve bugün de aynı heyecanı duyarak işimi sürdürüyor. ”Uzun yıllar geçmesine rağmen her gün takı ve tasarımı ile ilgili yeni ufuklar önümde açılıyor ve ben kendimi işe yeni başlamış bir öğrenci, bir çırak olarak hissediyorum. Bu duygular ile ortaya çıkan takıları sizlere Pera dükkanımızda sunmak büyük bir haz.” şeklinde özetliyor yarattığı marka ile ilgili duygularını.

1979 yılında Antalya Side’de özel işletme olarak açılan takı dükkanı 1987 yılında Beşiktaş’ta devam ederek İstanbul ve İstanbullular ile buluştu. 2007 yılında şimdi çok doğru olduğu ortaya çıkan radikal bir karar ile Pera’ya, yani Tünel Beyoğlu’na taşınmış. Bu taşınma yabancı müşteri portföyümüze büyük katkıda bulunmuş aynı zamanda.

“Anadolu kültüründen esinlenerek yaptığımız ürünler koleksiyonlarımızda önemli bir yer teşkil etmektedir. Ürünlerimizin Anadolu’nun zengin takı geleneğinden ve kültüründen gelmesi bizi piyasadan ayıran en önemli özelliklerimizden biridir. “ özetliyor Saadet Hanım, Takıl’ın koleksiyonunun genel prensiplerini.

 

dfoit_subat