mobilya

Belçika’lılar da Outdoorda İddialı

Manutti, Belçika’nın zarif ve özel outdoor mobilyalar tasarlayan ve imalatını yapan en iyi markalardan biri. Manutti sadece masa ve aksesuar tasarlamıyor aynı zamanda iyi dikişin ve uyumlu renklerin ön planda olduğu modüler kanepeler de koleksiyonlarında mevcut. Uzmanlıklarının, insanların kendilerini evin içinde olduğu kadar rahat hissedeceği outdoor ürünler olduğunu her fırsatta dile getiriyorlar. İç ve dış mekanların usta çözümlerle uyum içerisinde birlikte kullanıldığı yaşam alanları özel projelerinin temelini oluşturuyor.

Markanın sahibi ve tasarımcısı olan Stephane De Winter, yeni jenerasyon outdoor mobilyalar tasarlıyor. Kendisi iç mekan mobilyalarını dış mekan mobilyalarına dönüştüren başarılı isimlerden biridir.

Yaratıcı koleksiyonu, mesela Zenda ve Flow da yapay deri ve uyumlu renklerin kombinasyonu ile  dünyadaki en iyi bahçe ve teras mobilyalarını tasarladıklarını görmekteyiz.

Manutti’nin başarısı, kurucusunun sezgisi ve deneyimlerinin sonucudur. Onun araştırma tutkusu ile teknolojideki gelişim önemli etkenlerdendir. Aynı zamanda Stephane De Winter’in ürün tasarımları sadece dış mekanlar için değil, hem iç mekanda hem de dış mekanda kullanılabilecek niteliktedir. Markanın sırayla: sandalyeler, koltuklar, kanepeler, şezlonglar, modüler kanepeler, masalar, şezlong şemsiyeleri; aksesuar olarak da vazolar, saksı altlıkları, lambalar ve çeşitli halı ve kilimleri bulunmaktadır.

Bunlar için bir çok materyal kullanılmış; işlenilmiş alüminyum, paslanmaz çelik, tik ağacından elde edilen ahşap, dövme demir, sentetik lifler; granit, doğal taşlar, seramik, mermer, asitlenmiş camlar ise Trespa’nın ve Silestone’un masaları ve küçük sehpalarında kullanılan ürünlerdir. %100 geri dönüşümlü Batyline ve Lotus kumaşlarından yapılan koltuklar, dış mekan ve diğerleri içinde işlenmiş yapay deri kaplamalar kullanılmıştır. Kendi koleksiyon serisi geleneksel ve modern tarza uygun şekilde tasarlanmıştır.

Manutti yıllardır gelişmiş güçlü kimliğiyle sağlam uluslararası profile sahip bir markadır. Şirketin 40 ülkede yerel, perakende ve bağımsız özel şirketlerle bağlantısı vardır.

Manutti sadece mağazacılıkta değil özel projelerde de yer alıyor. Koleksiyon çeşitliliği, uzmanlığı ve tasarımdaki esnekliği markanın kendisini güçlü bir yere getirmiştir. Manutti markası, geleneksel bahçe mobilyaları ile modern dış mekan parçalarını böylelikle müşterilerine gururla sunuyor.

Mavi Doğramalı Vintage Ev…

Mavi Doğramalı Vintage Ev… Ev sahiplerinin evlilik teklifinde böyle bir cümle kurulmuştur bilinmez. Ama kesin olan bir şey var ki, o hayalleri süsleyebilecek ev tarif edilse detaylı, ancak ortaya böyle görüntüler çıkarmış. Aile yadigarı bu ...

Muji Mobilya

MUJI mobilya koleksiyonunun Chodo-Yoi konsepti, iç mekanlarda ferahlık sağlıyor ve  uygun bütçe ile kaliteli ürünler sunuyor. MUJI mobilyaları, alanları verimli kullanarak huzurlu bir ortam sağlamak için tasarlanmıştır.

MUJI mobilya serisi ev ve ofisler için yatak, masa, sandalyeler, raf ve çekmece içerir. Mobilyalarla koordine şekilde çalışan fonksiyonel ev aksesuarları da mevcuttur.

Sakin bir ambiyansı doğal malzemeler ile oluşturan MUJI,

“Chodo-Yoi” felsefesi sayesinde kalite ve fiyat arasındaki ‘doğru dengeyi bulmanızı sağlıyor.

1980 yılında Japonya’da sadece 40 ürün ile başlayan MUJI, şimdi kıyafetten kırtasiyeye, ev eşyalarından kozmetiğe kadar uzanan geniş, 7.000 ürünlük yelpazesi ile gelişimini sürdürüyor.

Bütün MUJI ürünleri doğal malzemelerden son derece minimal bir şekilde üretilmiştir, ürünlerde fırfırlar, etiketler gibi gereksiz malzemelerden kaçınılırken, ambalajları da ses çıkarmayan plastik malzemeden üretilmiştir.

 

Ercol

Tasarım her zaman Ercol’un kalbi olmuştur, konfor için tasarım, fonksiyon için tasarım, güzellik ve estetik için tasarım…

İngiltere’nin en yetenekli tasarımcılarından oluşan İç mekan tasarımcı ekibi benzersiz Ercol ürünlerini tasarlıyorlar. Tasarımlar gündelik yaşamınızdan esinlenilerek, usta ellerde şekilleniyor. Zarafet ve estetiği öncelik alan marka yarattığı ürünlerin konforlu olmasına  da aynı oranda dikkat ediyor.

Görünümün yanı sıra fonksiyonellikte de en iyiyi üreten Ercol, geniş büfeleri, yatak odası takımları, elektronik ürünler için hazırladığı özel masalar ve alan aksesuarları, esnek yemek masaları gibi birçok ürünü müşterilerine sunuyor. Kumaş seçeneklerinde de her zevke hitap edecek oldukça genis bir renk skalası kullanıyorlar.

Göze hitap ettiği kadar ürünlerin dayanıklılığı da marka için en önemli prensipler arasında yer alıyor.Bunun için en sağlam malzemeleri kulanmaya gayret ediyorlar.

Ercol mobilyalarında külden karaağaca kadar değişen ahşap renk seçenekleriyle, tamamen kişiye özel tasarlanan yüzlerce farklı kumaş kullanabilirsiniz. Ayrıca koruyucu özel cilası ile, meşe ağacı, vitrinlerde en çok tercih edilen ahşap seçeneklerinden.

Ev Dekorasyonu – Bast Home

Ev Dekorasyonu Ev Dekorasyonu ; Hayatınızı daha güzel, pratik ve zevkli bir yaşam alanına çevirmek için gerçekleştirilen tüm düzenlemelerdir. Bir başka anlatımla bir süsleme sanatı olarak da tanımlanabilen  dekorasyon, insanın hayatına renk katma yöntemidir. Her ...

 2015 Dekorasyon ve Renk Trendleri 

Şu bir gerçek ki her geçtiğimiz yıl trend kavramı sınırları daha da genişliyor.

Günümüzde öyle bir yaşam trendi söz konusu ki adeta daha az önemli olan hiç bir şey yok. Belki de önümüze sürülen binlerce seçenek arasından seçim yapmak çok zorken ruhsal durumumuza göre önceliklerimizi belirliyoruz. Bir gün sadelik, yalınlık, dingin renkler veya renkten uzak tonlar ile arınmak tarzımızken bir diğer gün capcanlı renklere adeta susayabiliyoruz. Duygusal  dalgalanmalarımız, deneyimlemelerimiz ve yaşam şeklimiz ile tercihlerimizin de hızlı bir şekilde değişebileceğini gözlemliyoruz. İşte tam bu çeşitlilik zenginliğini yaşarken farklı tarzların bir araya getirilerek kullanılması da son dönemlerin en büyük trendi halini alıyor.

 

Bilgi ve paylaşımın yaşamımızda  geniş alternatifleri hızlı bir şekilde sunması tüketim ürünlerine ulaşmayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Markasına ve vizyonuna güvenen her marka sosyal medyada ürünlerini iştah açıcı bir şekilde gözler önüne seriyor. Beğenmek öylesine durdurulamaz pozitif bir dürtü oluyor ki binlerce olumlu yorum ve paylaşımlar markalara ve tasarımcılara gerçek bir motivasyon oluyor.

 

Bir taraftan tasarımcılar orijinal fikirler ile yeni ürünleri yaratmaya çalışırken hızlı yaşam şartlarından ve daralan alanlarından dolayı fonksiyonellik kavramına daha da fazla odaklanılıyor. İşte bu yüzden, doğru ürünün tasarlanma aşamasında sadece hayal gücü ve yaratıcılık değil yüksek üretim teknolojileriyle bu fikirleri birleştirebilmek ve hayata geçirebilmenin önemi ortaya çıkıyor.  Dünyada çoğu başarılı ürün tasarımcısı da bu sebeple üretim konusunu en üst düzeyde çözümleyebilecek konularında uzmanlaşmış, markaların çatısı altında ürünlerini hayata geçiriyor.  Özellikle dünya mobilya ve aksesuar trendlerinde söz sahibi olan  Gubi, Normann Copenhagen, Hay, &tradition, Wastberg, Functionals, Ikea gibi markalarda bağımsız tasarım yapan, çok tasarımcılı kurumsal yapı karşımıza çıkıyor. Bu çağdaş tasarımcıların yanında markalar ikonlaşmış tasarımcıların ürünlerine de yeni koleksiyonlarında ayrıca yer veriyorlar.  Danimarka orijinli Gubi bu tarz yaklaşıma en iyi örneklerden biri. Greta M. Grossman, Mathieu Mategot, Jacques Adnet gibi modern tasarım tarihinde öne çıkan tasarımcıların ürünleri marka çatısı altında üretiliyor. Zamanlar ötesi kimliğe sahip bu ürünler hemen her trende sihirli bir şekilde kendini dahil edebiliyor aynı 2015 senesi trendlerinde olduğu gibi…

 

Peki bu kadar çeşitlilik varken nasıl aradan en trendy olana ulaşabiliriz?

Sizlere  2015 senesi için öne çıkan trendleri ana başlıkları ile şu şekilde özetleyebilirim:

 

–       Doğanın saflığını ve estetiğini içinde barındıran az işlenmiş ham malzemelerden yapılmış ürünler (Mermerin ana malzeme olarak  kullanıldığı dekoratif ürünler, masa ve sehpalar, üfleme cam aydınlatmalar, masif ham ağaçtan mobilyalar)

–       Çizgisel formların öne çıktığı grafik kalitedeki fütüristik ürünler. Daha çok sehpa, sandalye, aksesuar ve aydınlatma elemanlarında bu tema tercih ediliyor.  Güncel tasarım ürünlerinde olduğu kadar kültleşmiş mobilya veya obje tasarımlar,

–       Kusursuz metal ışıltıları ile zenginleştirilmiş ürünler. Özellikle dekoratif aksesuarlar ve mobilya detaylarında zarif bir şekilde ışıltı verme amacı ile dahil edilen pirinç, bronz malzemeler. Son zamanlarda her zamankinden daha da fazla trend olan metal sarkıt lambalar.

–       Yalın mekanlarda kullanılan etnik objeler ve beklenmeyen dekoratif obje ve mobilyalar ile yaratıcı mix yapma sanatı.

 

2015 Renk Trendleri ;

 

–       İştah uyandırıcı, hemen her rengin pastel tonlarını barındıran soft palet. Blush, nektarin, mint,  gri mavi…

 

–       Erkeksi kömür renkleri, siyah, antrasit, lacivertin tonları.

 

–       Doğayı eve taşıyan dinlendirici yeşilin geniş renk skalası. Mobilya, aksesuar, duvar kağıdı ve halılar da  yeşilin mavi ve lacivert ile kombin yapıldığı enerjisi yüksek mekanlar. Özellikle kadifenin ışığı farklı şekillerde yansıtmasından dolayı derinleşen tonlar ve sofistike görünüm.

 

–       Pantone’ nin 2015 senesinde Dekorasyon trendlerine imzasını atan kırmızı kahve toprak tonu Marsala Pantone 18-1438.

 

–       Trendlere hemen her zaman dahil olan, vazgeçilmeyen  Beyaz ve Grinin tonları. Yalınlığın ve temizliğin habercisi, beraberinde kullanıldığında canlı renkleri ve  dokuları daha da öne çıkarma gücüne sahip  mükemmel beyaz…

Tijen Samuray Öztek

 

Fendi Casa

Fendi Casa, dünyanın önemli bölgelerinde, özel  konut projeleri ve özel iç mekan tasarımları için, müşterilerine yıllardır hizmet veriyor. Rezidanslardan, lüks yatlara ve jetlere birçok exclusive projede Fendi Casa eşsiz yaşam deneyimi sunmaya devam ediyor. Çevre koşuıllarının yanı sıra müşterinin isteğine özen gösteren, Fendi Casa özveri ile bir proje için en yüksek şartnamede çalışıyor. Tasarımlarındaki ayrıcalıkla ayrıntılardaki özenle ve premium malzemelerle lüks hissini artırıyor. Fendi Casa 1989’dan bu yana mobilyalarını ve prestijli tasarım ürünlerini dünyadaki özel projelere taşıyor. Fendi Casa, geleneklerin asla nostaljik olmadığı ve yeniliğin sürekli göz önünde bulundurulduğu bir yaşam tarzı olarak projelerine devam ediyor.

Fendi Casa Klasik Koleksiyonu seçkinliği ve cazibeyi başka bir boyuta taşıyor. Selleria dikiş ve nakış işçiliğiyle süslenmiş deri kanepeler, mükemmellik, konfor ve gelenekselliği vurguluyor.

işçiliğindeki özenle ve yüksek kalitedeki, materyal seçimiyle piyasada kendine saygın bir yer edinmiş olan Fendi Casa, belirli bir tüketici kitlesi üzerinde de yüzde yüz sadakat  sağlamıştır.

Mobilya, aydınlatma ürünleri ve aksesuarlardan oluşan koleksiyonun tamamı en kaliteli malzemelerden tasarlanıp, 90% İtalyan el işçiliğiyle üretiliyor.

Brabbu

Şehirli olmayı, daha yoğun, güçlü ve korkusuz tasarımlarıyla yansıtan bir tasarım markası…

Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan BRABBU, mobilya, döşeme, aydınltama, halı-kilim ve sanat aksesuarları tasarlıyor. Bu yelpazede kullanılan dokular, kokular, tatlar ve renklerin hepsi şehir yaşamının içinden. BRABBU ürünlerini evinizin neresinde kullanırsanız kullanın, size kişiliğinizi, anılarınızı, şehir yaşantınızdan alıntılarlı mükemmel bir uyumla sunarak sadece bir tasarım ürünü olmadığını hissettiriyor. BRABBU tasarımları duyularınız için adeta bir hediye. Tasarım ekibi, inovatif materyal ve üretim teknikleriyle, daha kaliteli, fonksiyonel ve konforlu ürünler üretmeyi hedefliyorlar.

Tasarıma sanatsal bir bakış açısıyla bakmayı tercih eden BRABBU, koleksiyonlarında zarafeti şıklık ve elegansla birleştirerek evlere estetiği getirmeyi amaçlıyor.

Geniş ürün yelpazesinin, yerleştirildikleri mekan ile aralarındaki o mükemmel uyumu sayesinde BRABBU, tasarım referansı olarak kabul edilmek istiyor. Bunu da başarmış.

İç mimar, tasarımcı, mimar, fikir lideri, sanat sever ve medya kişilerinin aklına ilk gelen ve tercih edilen marka olmayı hedefleyen BRABBU, bunun için her türlü fırsatı değerlendiriyor.

BRABBU’nun kompakt çözüm önerileri, kişiye özel tasarım çalışmaları gibi hizmetleri sayesinde, eviniz veya projeleriniz hak ettiği değere ve özelliğe ulaşıyor. Her bir çalışmanın ayrı bir hikayesinin olduğunu belirten BRABBU tasarım ekibi, bu hikayeyi en iyi anlatanın, ürünler ve mekan arasındaki o eşsiz harmoni olduğunu belirtiyorlar.

İstanbul Vintage Rehberi

İstanbul Vintage Rehberi İstanbul ikinci el vintage mağazalar ve pazarlar açısından adeta bir cennet! Pek çok ikinci el pazarı makul fiyatlar ile aradığınız ürünleri karşınıza çıkartıyor. Küçük antika dükkanları, vintage mağazalar, ikinci el bit pazarları ...