Megevé

dfoit_subat

 

 

LÜKS VE OTANTİK:

 

LES CHALET DES FERMES DE MARIE

 

Unutulmaz bir kış rüyasına ev sahipliği yapacak, 10 kişiye kadar konaklanabilen 400 m2’lik bu dağ evi Megevé merkezine birkaç dakikalık yürüme mesafesinde konumlanmış. Samimi ve sıcak bir ortam arayan geniş ailelere, arkadaş gruplarına keyif verecek bir altyapı özenle hazırlanmış burada.Eşsiz doğasıyla yüksek kalitede hizmet ile de ziyaretlerini unutulmaz kılacak bir cennet ortaya çıkmış sonuçta.

 

Ahşabın ve otantik çizgilerin hakim olduğu dekorda, deri, sıcak renkler, tüylü ve yumuşak peluş malzemeler kullanılmış genel olarak. Beş çift kişilik ebeveyn banyolu yatak odası, modern çizgiler ile yakalanmış bir konforlu ortam sağlıyor ziyaretçilerine. Rahatlığı ve asil materyalleriyle rahatlık ve asalet genel dekorasyonun ana eksenini oluşturmuş Massif du Jaillet’in ihtişamlı manzarasına bakan odalar, benzersiz bir huzur hissinin en büyük garantisini oluşturuyor. Samimi ve keyifli alanların paylaşılacağı ortak alanlarda ahşap bir şömine, çalışma köşesi, büyük şahsi bir terasa açılan yemek salonu mevcut. Yine  giriş katında bulunan spa, farklı renk temalı 3 yatak odası da rahatlık ve sıcaklık garantileyecek şekilde dekore edilmiş. Kahvaltı, yemek ve çay saatleri için tam ekipmanlı mutfak da kullanıma hazır.

 

Mont d’Arbois platosunda konumlanmış bu dağ evi aile ya da arkadaşlarla yapılacak bir dağ tatili için rüya gibi bir seçim demek yanlış olmaz, tüm bu gördüklerimizin ışığında… Bu çiftlik evinde patine mobilyalar, her biri toplam beş yatak odası mevcut. Dinlenme alanındaki ahşabın sıcaklığı, loş ışıklı aydınlatmaları, birkaç yüzyıllık tahta işçiliği olan özel parçalar da ahşap veya fırınlanmış kil döşemeler, coğrafyanın ve bölgenin tipik genel çizgilerini gözler önüne seriyor. Alplere özgü raflar, çiftlik evi masaları, heykel büstlerle kombine edilmiş ve dekorasyonda farklı tarzların bir araya gelmesi ile ortaya çıkan ortak bir dil oluşmuş.. Geleneksel çizgilerin ve modern stilin uyumlu birlikteliği bu mekana ayrıcalıklı bir karakter kazandırmaya yetmiş.

 

Her mevsim burada alabileceğiniz farklı tatlar var. Ücrete dahil hizmetler arasında, günlük ev temizliği, kapalı havuz, sauna ve şahsi jakuziler, şahsi garaj, outdoor sporlar ve serbest zamanlar için türlü aktivite ve doğa gezileri var.

 

İsterseniz restoranlarda geleneksel yemekleri tadabilir veya evlere özel akşam yemeği için bir şef çağırabilirsiniz. Kayak dersleri ve skipass için de konsiyerj size yardımcı olacaktır. Masalsı köy meydanı, Alplerin karlı zirveleri, sevimli kır evleriyle rengarenk bir tablonun içinde sizleri bekleyen bu dağ evlerine rotanızda bir yer ayırın.

 

dfoit_subat

dfot

 

1913-2013

Megeve’ın efsanevi şöhreti

 

Megeve’dan ne zaman bahsedilse hemen arkasından akla tek bir isim geliyor.  Dağdaki tepelerin ardındaki otel “Mont Blanc”. Köyün kalbinde konumlanmış, kayak liftlerine yakın bu efsanevi otel Jocelyn ve Jean-Louis Sibuet’in enerjisiyle tekrar kuruldu. Otelin şöhreti 50’li yıllardan başlayarak kısa zamanda hızla büyüdü. Megeve o zamanlarda yazarların, şarkıcıların ve müzisyenlerin ünlerini artırmak için muhakkak uğradıkları bir bölgeydi.  Ayrıca Roger Vadim burada  “Les Laisons Dangereuses” filminin bir çok sahnesini Gerard Philippe, Jeanne Moreau ve Annette Stroyberg ile birlikte çekmişti. Başka birçok Fransız yönetmen de kış sahnelerini çekmek için Mont Blanc’ı seçiyordu. Lobide, koridorlarda, resimlerde Jean Cocteu’nun varlığı atmosfere yansıyor gibi.

Yatak odalarında ve diğer katlarda, İngiliz, Avusturya ve Savoy stillerinin uyumlu birliktelikleri açıkça görülüyor. Açık renk ahşaplar, ekose kumaşlar, sallanan sandalyeler, geyik boynuzları, standart lambalar ve koltuk şalları.

Bütün bu detay olmaktan uzak parçaların tamamı görenleri adeta hipnotize ediyormuş. Bir yanda antika bir İngiliz mobilyası size Shakespeare dilinde fısıldarken, diğer  yanda bir Savoy portmanto zarifçe Alpler’de dağların ortasında olduğunuzu hatırlatıyor. Tabi ki balkonlarda muhteşem dağ ve köy manzarası gelenleri karşılıyor. George Boisson  anısına “Le George” isimli, çay çeşitliliğiyle ve ev yapımı sıcak çikolatasıyla ünlü çay odası, akşam altıda bir bara dönüşüyor.  “The Champagne” isimli bar da popüler şampanya markalarını sunuyor. Ağız sulandıran havyar ve kaz ciğeri kombinasyonu da şampanya ile birlikte sunuluyor.

Bahçe kısmında bir kapalı havuz, güneşe açık bir jakuzi var. Ayrıca sauna, spor salonu, dört adet duvarları granit ve karlarla kaplanmış spa kabiniyle de sizleri görülmemiş saf, karlı ve buzlu bir gezegene konuk ediyorlar. Geneve-Coitrn havaalanına bir saat mesafede olan Megeve sizleri romantik ve masalsı bir ortama kış cennetine davet ediyor.