mağazalar

lapalma

Lapalma, hedeflediği başarıya, her yıl adım adım ilerleyerek ulaştı. Bu başarı hikayesinin arkasında uykusuz geceler yok. Sadece çok çalışma ve simetriye olan tutku var. Lapalma makine teknolojisine yaptığı yatırımlar sayesinde, hedef kitlesine, yepyeni malzemelerden geniş bir ürün yelpazesi sundu.

Bu ürünler, dünya çapında oteller, mağazalar, müzeler, havaalanları gibi projelerinde kullanıldı ve Lapalma’nın popülerliği her geçen gün daha da arttı. Lapalma’nın tasarım ve estetik harmanı üretilen her ürüne farklı bir karakter kazandırdı. Bu yolda, Lapalma art direktörü olan dünyaca ünlü tasarımcı Francesco Rota, büyük katkısı sağlamıştır. Yeni tasarım merkez Pauda’nın yakınında bulunan Cadoneghe’de bulunan Lapalma, başarısını tutarlı tasarım anlayışına, berrak ve elegan yaklaşımlarına ve her zaman güncel kalan modern çizgilerine borçlu.

dfot

 

1945 yılından bu yana, Brown Jordan bir endüstriye dönüşen  ikonik rahat mobilyalar tasarlamıştır. Robert Brown ve Hubert Ürdün tarafından California’da kurulan Brown Jordan, dış mekan kullanımı için mobilya üreten ilk firmadır.

İlk tasarımları boru şeklinde alüminyum ve vinil dantel yapılmıştı ve bu tasarımlara “Leisure” adı verilmişti ve bu tasarımla dış mekan mobilyanın doğuşu gerçekleşmiş oldu.

Seçkin bir marka olarak tanınan, Brown Jordan şık ve ödüllü tasarımlar üretmesiyle bilinmektedir. 68 yıldan daha uzun süredir yenilik ve tasarım alanında sektörün lideri olarak saygınlığını her geçen gün arttırmaktadır.

The Brown Jordan portföyünde bir dizi stil ve malzemeler içerisinde 30’un üzerinde koleksiyon bulundurmaktadır.

Brown Jordan, satış temsilcileri, şirket showroomları, özel bayi ve ulusal perakende mağazaları aracılığıyla dünya üzerindeki tüketicilerine ve işletmelere hizmet vermektedir, ayrıca konutlara, otellere ve kurumsal müşterilerine iç ve dış rahat mobilyalar sağlamaktadır.

 

dfoit_mayis

 

ORTAKÖY DOSYASI

 

Ortaköy, günümüzde hem kentliler hem de yerli yabancı turistler için İstanbul’daki cazibe ve çekim merkezlerinden biridir. Hem tarihi yapıları hem de gece gündüz tüm gün yaşayan, capcanlı bir semt olması bu cazibenin de  kaynağıdır. Ortaköy, özellikle sahil tarafındaki mekanları ile tüm gün canlı ve hareketli bir semt.Tarihi yapıların yanı sıra sahilde ve ara sokaklarda yer alan çay bahçeleri, kafeler, restoranlar, barlar, mağazalar, hediyelik eşya dükkanları ve alış veriş tezgahları semtte görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler. Ortaköy’de görülmesi gereken tarihi yapıların başında elbette Ortaköy Camii geliyor. 1853 yılında Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılan cami Barok üsluba sahiptir ve Boğaz’da eşsiz bir konumda yer almaktadır. Ortaköy’ün simgesi haline gelmiş olan Ortaköy Camii mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelir.

 

dfoit_mayis