La Petite Maison

La Petite Maison; Nice, Londra ve Dubai restoranlarının başarısının ardından şimdi de Türkiye’de ve İstanbulluları Fransız Akdeniz ve Nice mutfağının lezzetleriyle buluşturdu. Arjun Waney’in İstanbul’un en şık ve hareketli yerleşim bölgelerinden Nişantaşı’ndaki yeni restoranı 2014 Mayıs ayında açıldı.

“La Petite Maison’u dünyanın en muhteşem şehirlerinden birine getirmek büyük bir onur. Avrupa ve Asya kıtalarının buluştuğu noktada yer alan bu metropol, dünyanın en tarihi ve aynı zamanda modern şehirlerinden biri,” diyor Arjun Waney.

Mimarlık firması Sagrada ve aydınlatma tasarımcısı Thierry Dreyfus tarafından dizayn edilen yeni restoran Fransız Rivierası’nın tatlarını, kültürünü ve atmosferini özgün bir sentezle İstanbul’a sunacak. Yeni mekanda son derece yüksek tavanlar dikkat çekerken, ayrı bir bar alanı ve 200 metrekarelik peyzajlı bir teras da yer alıyor. Klasik bir Fransız bahçesi, başka bir deyişle “jardin à la française” ruhuyla tasarlanan terasta samimi ve rafine lounge alanlarının yanı sıra Rönesans dönemi Fransız şatoları tarzında taş bir şömine yer alıyor.

La Petite Maison Istanbul, daha önce Londra ve Moskova restoranlarında görev yapan Executive Chef Liam Smith-Laing’i konuk ediyor. La Petite Maison, İstanbul, Genel Müdür Olivier Lavigne du Cadet yönetiminde, Londra ve Dubai restoranlarındakine benzer leziz ve özgün bir mönüyü yöresel Türk lezzetleriyle zenginleştirerek sunuyor. Konuklara çeşitli otlar ve baharatlarla islenmiş ızgara kuzu budu, Niçoise salatası ve baharatlı dondurma eşliğinde Pain Perdu gibi tatlar ikram ediliyor.