ingiliz tarzı

Cath Kidston Modern Vintage

“İlk Cath Kidston mağazasını açtığımızda, büyük bir risk aldığımızı söyleyebilirm, çünkü o dönemde ya antika ya da modern ürünler satan mağazalar vardı. Sanırım modern vintage akımını tam anlamıyla biz başlattık.” Cath Kidston, markanın kurucusu.

İngiltere kırsalında yetişen, ve vintage desenlere hayranlığıyla tanınan Cath Kidston, ilk mağazasını Batı Londra’da 1993 yılında açtı. 21 yıl sonra, geleneksel İngiliz tarzına, modern ve renkli baskılarını kombine eden Cath Kidston ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor.

Günlük yaşamınızda rahatlıkla kullanacağınız pratik, taze ve esprili ürünler, hayatınızı kolaylaştırıyor. CATHKIDSTON.COM ve 14 farklı ülkede 180 mağazasıyla, Cath Kidston, yetişkinlere ve çocuklar için çantalar, aksesuarlar ve ev eşyaları üretmeye devam ediyor. Modern Vintage’ın evine hoşgeldiniz. Birbirinden iç açıcı, rengarenk, çiçekli desenler İngiltere’den tüm dünyaya hızla yayılıyor. Desenlerinin benzerleri uygulanmaya çalışılıyor. Ülkemizde ev hanımlarının da özellikle mutfak ürünlerine yoğun ilgisi olan marka umarız yakın zaman da ülkemizde de satışa başlar.

English Home | Modern Ortamlar Yaratmak

English Home Yatak odanızdan banyonuza, mutfağınızdan mobilyanıza, çocuk odalarınızdan balkonunuza kısacası tüm yaşam alanınıza her ürününü İngiliz tarzının da ötesine geçerek country detaylarla sizlere sunan bir marka. Arzusu; her alanda huzurlu,rahat, romantik, modern ortamlar yaratmak olan ...

dfot

 

 

Laura Ashley İngiltere’nin önde gelen hazır giyim, ev tekstili ve mobilya markası. 1953 yılında Laura ve Bernard Ashley tarafından kurulmuş. Bugün markanın 500 mağazası aktif ve dünyanın bir çok yerinde hizmet veriyor. Her yıl metrelerce kumaş üretiyorlar. Ürünlerinde klasik İngiliz zarafeti hakim. Türkiye’de markayı Demsa Group tüketicisiyle buluşturuyor. Koleksiyonlarda yumuşak renkler, çiçekli, çizgili kombinasyonlar, damask desenler, ahşap ve yuvarlak hatlarıyla İngiliz tarzını sevenler için mutlaka öncelikli tercih olacaktır. Çok çeşitli ev aksesuarları, kullanışlı ve zevkli ürünleriyle romantik ve huzurlu bir ortam oluşturmaya olanak sağlıyor. Eskitme mobilyalar, çeşitli aydınlatma modelleriyle de Laura Ashley kış sezonunda da her neye ihtiyacınız varsa karşılıyor.

Audrey Hepburn dünyanın en başarılı moda ve ev mobilya şirketlerinden birinin büyümesine yol açtı. Hepburn Gregory Peck ile oynadığı  1953 filmi  Roman Holiday’de başörtüsü takmıştı. Böylece bir moda ikonu olarak, anında dünya çapında popüler olmuş bir tarz yarattı. Bernard bir kadın adının ürünlerin türü için daha uygun olduğunu hissetti çünkü satışların büyümesi ile başa çıkmak ve personel istihdamı için, şirket adı The Ashleys’den sonra Laura Ashley olarak değiştirildi. Laura Ashley tarzı ile Romantik İngiliz tasarımları ile karakterizedir.