Sosyal Medya Takip

Bu sayıda, eğer daha önce denk gelmediyseniz, Lale Kunt’u sizlerle tanıştırmak ve sıcak evinden kareler paylaşmak istedim. Kendisinin gözünden fotoğrafları ve içtenlikle yanıtladığı sorularımızla bize dünyasını açtığı için tekrar çok teşekkür ediyoruz.

Lale hanım resim ve grafik sanatlar okumuş. Özellikle illüstrasyon, heykel, seramik, pano ve birçok farklı malzeme ile yarattığı kendi tasarımı olan ürünleri Carnivale Studio markası ile satışa sunmuş.

Evinizin konumu, büyüklüğü ve planıyla ilgili birkaç ipucu verebilir misiniz?

Evimiz Ataşehir’de bir site içinde,140 m2, 3+1 bir daire. İki insan, iki de kedi olarak yaşıyoruz 🙂 Burayı görür görmez sevdim. Hayallerimdekine yakın büyük ve aydınlık mutfağı, kocaman pencereleri ve her daim gün ışığıyla iç içe olması sebepleriyle ilk görüşte aşk diyebiliriz. Kapısından girdiğim andan itibaren huzur bulduğum bu yerde yaklaşık 3 yıldır yaşıyoruz.

Dekorasyonda tarzınız, ağırlıklı kullanılan renk, materyal ve aksesuar seçimleriniz nelerdir?

Dekorasyon tarzı da zamanla birlikte, yaşla, trendlerle değişiyor sanıyorum. Evlendiğimiz zaman, şimdi dönüpte baktığımızda nedenini hiç anlayamadığımız bir şekilde koyu renklerle döşemişiz evimizi. Bir kaç yıl evvel bu durum bizi boğduğunda, gidip birkaç kutu boya alıp tüm mobilyalarımızı beyaza boyadık. Kulağa çok çılgınca geliyor biliyorum ama, ilk fırça darbesinden itibaren ev aydınlandı, çok ferahladı. Ayrıca karı koca ıvır zıvırları pek severiz, evimizde her zaman çokca obje bulunur. Yakın zamanda da gözüme fazla gelen ve beni yoran objeleri azalttım. Son zamanlarda tercihim açık renklerle döşenmiş, az objeli, göz yormayan, bir tarz.

Ev yaşamında öncelikleriniz, olmazsa olmazlarınızı öğrenebilir miyiz?

Yaşantımda ve evimde olmazsa olmazım kedilerim tabi ki 🙂 Evde sürekli ayak altındalar, sağolsunlar beni hiç yalnız bırakmazlar. Biri uyursa nöbeti devreder, diğeri dibimde dolaşır durur. Dekorasyon tarzımda ise rahatlık ön planda. Uzanıp dinlenebileceğim koltuklar, göz yormayan ışıklar, bitkiler ve tabi ki resim ve fotoğraflarla renklendirilmiş duvarlar.

Evin daha çok vakit geçirdiğiniz bölümleri hangileridir?

Home office çalışan bir insan olarak en fazla vakit geçirdiğim yer, ürettiğim mekan olan atölyem. www. carnivalestudio. com için çalışırken ihtiyaç duyacağım bütün malzemeler, bilgisayarım, boyalarım, defterlerim, fırçalarım hepsi burada. Dolayısıyla günümün büyük çoğunluğu burada geçiyor.

Salon, özellikle gündüzleri neredeyse hiç olmadığım bir yer, çalışmaya mola vermek istediğimde çok sevdiğim yatakodasında vakit geçiriyorum. Yatağın karşısında kocaman bir kitaplığım ve fikrine uzun süre karşı çıktığım bir televizyon var. Yatağa uzanırım, kedilerim gelir yanıma kıvrılır, kitap okurum, film izlerim, bazen perdeyi açar gökyüzünü izler hayal kurarım.

İsminin de çağrıştırdığı gibi rengarenk, eğlenceli, mutlu ve cıvıl cıvıl bir marka olan Carnivale Studio, lisede resim, MÜGSF’de ise Grafik Sanatlar bölümünde okumuş bendeniz Lale Kunt tarafından yaratıldı. Eğitim hayatımın özetinden de farkedileceği üzere, boyalar, fırçalar, tuvaller, çeşit çeşit rengarenk malzemelerle oldukça haşır neşirim. Karaladım, boyadım, renkleri birbirleriyle karıştırdım, suluboyayı çok sevdim, okulumun heykel ve seramik atölyelerini aşındırdım, yalvar yakar fırınlarını kullandım, bölüm başkanlarını canlarından bezdirdim. Bazen güzel şeyler çıktı ortaya, baktıkca beni mutlu eden, bazen sevmedim. Her zaman sevdiğim tek bir şey vardı ama, üretmek… Aklımın güzelliklerle meşgul olmasını hep çok sevdim.”   Bu sitede gördüğünüz her şey için, bilin ki, boyaları, renkleri çok seven birinin çok sevdiği objelerdir. İster yakanıza konsun veya boynunuza dolansın bütün gün sizinle birlikte olsunlar, ister evinizde, ofisinizde, kütüphanenizde size göz kırpsınlar, emin olabilirsiniz ki sevgiyle yaratıldılar, siz onları sevin diye yaratıldılar.

 

Nihal Müjde Yeşilova