dfot

 

Yaz geldi ve düğün telaşı sardı dört bir yanımızı! Herkesin hayali muhteşem bir yaz düğününde “evet” demektir.

Hayatınızdaki en önemli kararı vermek üzeresiniz ve bu sizin için bir dönüm noktası, bu noktadan sonra önünüzde alınacak birçok karar, birçok evet ve hayır olacak.

O gece için hazırlıklara başlamadan önce vermeniz gereken ilk karar nasıl bir düğün hayal ettiğiniz. Kapalı bir mekan, deniz kenarındaki bir otelin iskelesi, ayaklarınızın deniz sularıyla yıkandığı bir kumsal, büyük bir evin bahçesinde sıcak ve samimi bir ortam ya da bir kır düğünü hayali mi?

Yaz aylarının  en keyifli ve ayrıcalıklı  seçeneği Kır Düğünü değil midir? Bir çok handikabı olmasına rağmen tüm gelinlerin hayalini süsler. Özellikle  yağmurlu bir güne denk gelmemesi gereken bir düğündür. Her tarafı papatyalarla süsleyip papatyalardan oluşan bir duvak takabilir ya da dekorda beyaz orkideler ve uçuşan beyaz tüller kullanarak hoş bir ortam yaratabilirsiniz. Aydınlatmada kullanacağınız bambu meşaleler de ortama romantik bir hava  katacaktır.

Doğanın sonsuzluğu, detaylardaki canlı renkler ve ayrıntılar çok sıcak ve eğlenceli bir mekan yaratmanıza yardımcı olacaktır. Bizde ‘’o’’ geceyi dostlarınız ve aileniz ile birlikte yıllar boyu hatırladıkça mutlu olmanızı sağlayacak binlerce seçenek arasından birkaçını sizler için araştırdık…

Jardin De France,Tarabya

Tarabya’da 2000 m2lik bir alana kurulmuş, tarihi bir dokunun modern fırça darbeleri ile zenginleştirildiği rüya gibi bir yer. Yeşilin, Boğaz manzarası ile bütünleştiği ve görselliğiyle ön plana çıkan “Jardin de France”, hayalinizdeki düğün ve özel davetler için ayrıcalıklı bir mekan olmayı hak ediyor. “Jardin de France”ın girişinde bulunan tarihi Champs-Elysées “Arc de Tripmphe” tagının benzeri olan kemer, aynı zamanda mekanın logosu olduğu için büyük önem taşıyor. Kemerin içinden mekana girerken kendinizi adeta “İstanbul’daki küçük Paris”te hissediyorsunuz. Sizi karşılayan nilüfer havuzu, ormanın muhteşem dokusu, sahne arkasındaki tarihi surlarla birlikte Jardin de France, büyüleyici bir atmosfer içinde misafirlerine hoş bir “Merhaba” diyor. Mekan, 2 ana bölümden oluşuyor. Kokteyl alanı, bar, oturma grupları, gece 24:00’ten sonra kullanabileceğiniz kapalı dans pisti girişin sol kısmında; nikah platformu, 700 kişiye hizmet verebilen oturmalı yemek alanı, sahne ise saç kısımda yer alıyor.

Hint Bahçesi, Lifepark

Ünlü bir Hint Atasözü der ki “Evlenen insan üzülebilir, evlenmeyense muhakkak üzülecektir.”İstanbul’un yeni yaşam parkı Lifepark içinde yer alan Hint Bahçesinde evlenmek Hint Atalarının bahsettiği üzüntüyü daha en başından şüphesiz büyük bir sevinç ve renkli bir aşk yolculuğuna dönüştürecek.Rengarenk çiçeklerle süslenmiş , yemyeşil bir orman vadisi içinde yer alan, kuş cıvıltıları ve kendinizi bir anda apayrı bir dünyaya sürüklenmiş hissedeceğiniz Hint Bahçesinde düğününüz ve özel davetleriniz çok renkli geçecek.Klasikleşmiş düğün dekorasyonları haricinde rengarenk sofaları ve özel sunumlarıyla farklılaşacak Hint bahçesinde düğünler haricinde Hint Kınacısı eşliğinde kınalarda eğlenceli gelinlerin çok hoşuna gidecek.

Casa Lavanda Butik Otel, Şile

Şile’ye bağlı Ulupelit Köyü’ndeki Casa Lavanda Boutique Hotel, 18 bin metrekare yeşil alanı, en ince detayları ,eşsiz bir peyzaja sahip bahçesi ile restoranında çok özel davetlere, kır düğünlerine ve nişan organizasyonlarına; çok amaçlı toplantı odalarında 50 kişiye kadarki iş toplantılarına ev sahipliği yapıyor. Doğanın güzelliklerini, özenli hizmetleri ile birlikte sizlerle paylaşırken, çok özel etkinliklere ev sahipliği yapıyorlar. 17.000 m2’ye yayılan yeşil alanlarımızda ve eşsiz bir peyzaja sahip bahçesinde; davetlerinizi, düğün ve nişan organizasyonlarınızı kusursuz kılıyorlar.

Suada Club, Galatasaray Adası

700 kişiyi oturmalı,1500 kişiyi ise kokteyl düzeninde ağırlayabilen ve 30 saniyede açılıp kapanan tavanı ile hem açık hem kapalı mekan olarak hizmet verebilen Suada Club Galatasaray Adası, özel konumu, keyifli atmosferi, hizmet kalitesi, deneyimli personeli ve lezzetli menü alternatifleri ile pek çok farklı konsept yaratarak sizlere hayallerinizin ötesinde unutulmayacak ortamlar sunuyor.