Paro Dünyası

Aralık ayı geldi çattı, herkesi yılbaşı alışverişi telaşı sardı. Eminiz, bir çok evde olduğu gibi sizin evlerinizde de hediye listesinin ilk sıralarını her zaman olduğu gibi çocuklar aldı. Çocuğu olmayanlar bile ailelerindeki küçüklere, arkadaşlarının çocuklarına yeni yılda ne gibi sürprizler yapabilirim diye geçirmeye başladı içinden. sayısından itibaren bu köşede, işi gücü “hayatı nasıl alırdınız?” sorusuna verdiğiniz cevaplara yoğunlaşmak olan Paro’nun, keyifli ve ayrıcalıklı dünyasının kapılarını, sizlerle birlikte aralayacağız.

Neden mi akla önce çocuklar geliyor? Neden bozuyoruz yılların “önce kadınlar ve çocuklar” acil eylem planını? Kutlanacak anlar, kutlamalar her yaş için değerli elbette. Ama kabul edelim özel ve güzel günler çocuklar için daha bir anlamlı ve heyecan verici. Noel Baba’ya inandığımız yıl başlarında ki saf heyecanlarımız; kırmızı bir pabucun veya küçücük harçlıkların telaşıyla uykusuz geçirdiğimiz bayram arifesi gecelerindeki tatlı heyecanlarımız bir daha geri gelmiyor. Bunların kıymetini bugün daha iyi anlıyoruz. Geçmişi geri getiremeyiz elbette o güzel duyguları yeniden yaşayamayız belki, o zaman mevcut durum üzerinden yeni bir eylem planı yapmalıyız .

Etrafımızdaki çocukların kutlamalarını renklendirmek, onları mutlu etmek, onlara sürprizler hazırlamak ve coşkularına ortak olmak, onların ileride özlemle hatırlayacakları yılbaşı anıları inşa etmek hedefiyle yola çıkmalıyız. Sadece anne baba olanlarımız değil; teyze, dayı, amca, hala, büyükanne, büyükbaba, eş dost etrafında çocuk olan herkesten bahsediyoruz. Hatta komşu çocukları, etrafımızda maddi veya manevi sebeplerden bu coşkuyu yaşatmakta eksik kalacağını hissettiğimiz çocukların hepsi listemizde yer almalı.

Hediye belirlerken kriter ne olmalı? Günlük ihtiyaçların kaygısıyla arka plana atılan kılık, kıyafet, aksesuar vs. hoşluklar , şehir içi de olsa kısa seyahatler, farklı mekanlarda yaşanılacak hoş anılar ve tabii ki eğlenceli kitap, sadece şımartmak için alınacak kırtasiye, oyuncak gibi çocukların en keyif aldığı ve çoğu zaman zorunlu ihtiyaçların gölgesinde kalan alışverişler. Yılbaşı coşkusuna kapılıp ağdalı anlattık diye gözünüz korkmasın. PARO KART, bizleri bu dönemde de yalnız bırakmıyor. Çocuklara ,bu bahsettiğimiz keyifleri yaşatabileceğiniz markalarla sizlere özel birbirinden özel avantajlar planlamışlar “Dikkat Çocuk Var” kulübünde.

Yukarıda gördüğünüz birbirinden cazip kampanyaların faydalanmanız için tek yapmanız gereken PARO KART üyesi olmak ve bu avantajlar dünyasının kapısından içeri girmek. İndirim ve avantajlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız tek yapmanız gereken, ilgilendiğiniz kampanyanın yanındaki “bilgi” butonunu tıklamak.

Bir çocuğu sevindirmek dünyayı değiştirmeye yeter mi bilmiyoruz ama, o çocuğun dünyasında çok şeyi değiştireceğine garanti verebiliriz. Sevilmek, düşünülmek, değer verilmek, güzel anılar biriktirmek her çocuğun hakkı.

Şimdiden İyi Seneler!