Bylassen iyi tasarımın sonsuzluğu

Bylassen , Danimarka’nın en büyük mimarlarından Mogens Lassen (1901-1987) ve Flemming Lassen (1902-1984) – Lassen  in tüm tasarım haklarını elinde bulundurmaktadır. Lassen kardeşler, son derece yetenekli ve benzersiz tasarımları ve ikonik mimarisi için birçok ödül ve hibe ile onurlandırıldı.

By Lassen, iyi tasarımın sonsuzluğunu gelecek nesillere Lassen aile mirası vasıtası ile taşıyan bir aile kuruluşudur.

Mogens Lassen bugünkü haline gelene kadar 1962’de uzun süre Kubus şamdan üzerinde çalıştı. En sade haliyle masasının üzerinde dururken uzun süre gelecekteki şekli ile ilgili beyin fırtınası gerçekleştirmişti. Mogens disleksi hastalığı olan ama orantı ve matematik konularında kusursuz olan biriydi.

Her bir şamdan kenarlar arasındaki ilişkilerin kusursuz hesaplanması ile oluşturulmuştur. Kesinlikle hiçbir şey şansa bırakılmamış ve tüm şamdanların üzerindeki mumlukların bir matematiksel dizi haline getirilmesi ile koleksiyonlar oluşturulmuştur.  Kubus ürünleri üretime konmamış ancak yakın mimar arkadaşlar ve aile için rezerve edilmişti.

Kubus şamdanlar gerçek Danimarkalı el işçiliğini dünyada temsil etmektedir.

Bu çok önemli mirasın koruyucusu olmak büyük bir onur olduğu için bunu büyük bir saygı ve orjinale sadık kalarak yapmak gerekmektedir. Üretim süreci mutlaka aynı dikkat ve yaratıcılıkla sürdürülmeli. Şimdilerde Kubuk şamdanlara yeni tasarımlar yeni ikonlar katılmış ve gelecekte çok daha fazlası katılacaktır. Çünkü iyi tasarım yeni nesillere uzanacak kadar uzun yaşar.