dfot

 

Isıtma Sistemlerinde Fonksiyonellik Kadar Estetik De Ön Planda

 

Isınma insanoğlunun, ilk günden bu yana en temel ihtiyaçları arasında yer almıştır. Çağlar boyunca da bu gerçeklik değişmemiştir. Günümüzün modern dünyasında her birimizin çeşit çeşit ihtiyaçları türese de, işlevsel, tasarımsal veya sanatsal kaygılarla evlerde kullandığımız objeler değişse de, ısınma ihtiyacı günümüz insanının hala en temel ihtiyaçlarından biri olmaya devam ediyor.

Elbette, günümüz insanına artık sadece ısınmak yetmiyor; nasıl ısındığı da önem kazanıyor. Değişen ve gelişen tüm ihtiyaçlar gibi ısınma ihtiyacımız da şekil değiştiriyor. Türlü türlü, farklı şekil ve biçimlerde teknikler gelişiyor; bu konuda uzmanlaşmış sektörler ve büyük yatırımlarla birlikte yepyeni teknikler hayatımıza giriyor.

Verimliliği artırmak, ısı kaybına engel olmak; doğayla dost eco yakıtlar kullanmak modern teknolojinin seferber olduğu araştırma konuları arasında. Tabii tüm bunlarla birlikte estetik kaygılar da gündeme geliyor. Fabrikaların Arge departmanları; evimizin başköşelerinde yer alan ısınma enstrümanları  tasarımsal anlamda her gün yeniliklere ve gelişmelere imza atmak için birbirleriyle yarışıyorlar.

Sonuç ne mi oluyor? Sonuçlar gerçekten olağanüstü; bu dosyayı hazırlarken öylesine güzel ısınma sistemlerine rastladık ki; insan fonksiyonları olmasaydı da sırf görsel anlamda tasarlanmış olsalardı bile birçoğuna evinde dekor amaçlı yer açmayı gayet içten düşünebilir; bundan emin olabilirsiniz.

Biz de sizler için farklı markalardan, farklı işlev ve görünümde bir katalog hazırlayalım istedik.

Buradakiler elbette buz dağının sadece görünen bir parçası. Sektörün büyüklüğünü düşünecek olursak; ara ara bu dosyaları tekrarlayarak, birbirinden estetik ve fonksiyonel ısıtma enstrümanlarını sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz.

Kışın keyfini doya doya çıkartmak için en güzel yol; dışarının soğuğundan kendini soyutlamak ve birbirinden güzel bu modellere sıcak bir kahve eşliğinde  göz gezdirmek olacaktır. Kim bilir belki bir tanesi sizin eviniz için de uygundur. Ne dersiniz?

DECOFIRE

870 Glass

Harry Boley tasarımı yalın hatlara sahip bir şömine modeli

Eurofocus

Büyük ebatlarıyla dikkat çeken bu şömine modeli 360 derece dönebilir veya sabit olarak kurulumu sağlanabilir.Bu seçeneklerle orta şömine olarak veya duvar şöminesi olarak konumlandırılabilir.

Pictofocus

Yüksek alev görmeye imkan tanıyan kavisli cam kapaklı bu şömine modeli alt bölümde odun beslemeye imkan tanıyan bir açıklığa sahip.

186

Harry Boley tasarımı büyük mekanlarda panaromik seyir zevkine imkan tanıyan camlı bir orta şömine…

79 VRIJ

Harry Boley tasarımı 4 yönden seyir imkanı tanıyan açık hazne yapısında renkli, camlı bir orta şömine…

Gyrofocus

İtalya’da düzenlenen yarışmada “Dünya’nın en güzel objesi” seçilen Dominique Imbert imzalı bu model 360 derece dönebilme özelliğiyle mekanın her tarafına hitap ediyor.

DEKORTAŞ ŞÖMİNE

Kuzine tasarım fikrimiz; alışılmadık özellikli, sağlam ve yenilikçi tasarımlı döküm odunlu yeni nesil Hergom kuzineler.  Hem sağlam hem de zarif bir görünüş için krom aksamlarla deva emaye dökme demir ön vitrifiye porselen eğimli formlarla kombinedir. Tüm kuzinelerde tepsi tespitleri için çıkarılabilir paslanmaz çelikli deva ocak kullanılmaktadır.

Yanda ızgaralı döküm üst

Paslanmaz çelik üst gövde

Vitrifiye porselenden mamul emaye ön döküm kısım

Daha geniş bir kurulumda çok yönlülük için üst ve arka duman çıkışı

Vitroseramik camlı ocak ve kuzine kapakları

Önden kullanımlı kol ve açıklık kontrolü

Tepsi ve krom ızgara için çıkarılabilir raylı paslanmaz çelik ocak

Krom aksamlar

Kırmızı, Siyah ve Bej renk seçenekleri

Yiyeceğin temiz ve güvenli bir ortamda pişirilmesi için paslanmaz çelik büyük fırın kapasiteli çelikten mamul sobalı fırın. Daimi maksimum performans sağlayarak daha kolay ve etkili bir temizlik ve bakım için fırın önden çıkartılabilir özelliktedir. Konveksiyon hava sirkülasyonu ve fırın gövdesine ısı temini için çift duvar bulunmaktadır.

Arce R köşe ve Arce Düz Soba Kuzinenin düşük CO emisyonlu yüksek randımanlı (%80 verimlilik) İstisnai bir yanma sistemi bulunmaktadır. Hava giriş kontrol mekanizması, çalışma esnasında hassas kademeli fırın ısı ayarlaması özelliğini sağlamaktadır. Fırın raylarında ve yanma haznesinde 2 konumlu bir raf bulunmaktadır. kolay temizleme için raylar çıkartılabilir özelliktedir. Uygun şekilde küllerin toplanması için kül tepsisi ve çıkartılabilir iki ızgarası da bulunmaktadır.

ZEHNDER GROUP

Yaşam alanlarımız için özel tasarımlara sahip dizayn radyatörleriyle dünya lideri olan Zehnder Group, Charleston modelini Türkiye pazarına sundu.

Birbirinden şık radyatör koleksiyonunun göz alıcı tasarımlarından biri olan Charleston, hem tasarım hem de verimliliği bir arada sunuyor.

Dizayn radyatörler konusunda ‘Red Dot’, ‘Plus X Award’ gibi tasarım ödülleri sahibi olan İsviçreli yüksek kalitede ısıtma ekipmanları üreticisi Zehnder Group, multi-column tasarıma sahip Charleston modeli ile dizayn radyatör trendine yepyeni bir ufuk kazandırıyor. İlk üretimi 1930 yılında yapılan Charleston ürünü 82 yıllık bir deneyimin meyvesi. Retro tarzı ve 700 farklı renk seçeneği ve 3 Milyon’un üzerinde olasılığı ile öne çıkan Charleston; kolay temizleme, yüksek güvenlik ve yüksek verim özellikleriyle dikkat çekiyor. Charleston Klasik, Charleston Completto, Charleston Retrofit, Charleston Klinik, Charleston Bech ve siparişe göre açılı oval uygulama seçenekleri (made to measure) olan ürünün Alman Üniversiteleri tarafından onaylanan hijyen sertifikası da bulunuyor. Yüksek hijyen standartlarına göre tasarlanan bu çok özel ürün ile ev, ofis, okul, klinik ve hastane gibi yoğun vakit harcanan alanlarda hem görsel hem uzun ömürlü hem de verimlilik açısından büyük kazanç elde etmek mümkün…