Dyson Digital Slim

En güçlü kablosuz süpürge

Hometech Kasım ayında evimizin olmazsa olmazlarından şarjlı elektrik süpürgeleri arasından en iyisini seçtik ve Bast Home okurları için inceledik. Dyson dijital motor V6, 2 Tier Radial siklon teknolojisi ve yeniden tasarlanmış karbon fiber kıllara sahip zemin aparatı sayesinde Dyson DC62 Kablolu bir süpürge kadar  toz toplayabiliyor.

Dyson kablosuz süpürgeler Dyson dijital motor ile güçlendirilmiştir. Bu güçlü motor, dijital  akım teknolojisi  ve neodimyum mıktanıs ile çalışarak dakikada 110.000 tur döner. Motorun küçüklüğü makinenin de küçük, hafif ve güçlü olması anlamına gelir. DC62’de bulunan Dyson dijital motor V6 ve 4 kutuplu mıknatıs V2 motordan %50 daha fazla güç sağlar. Aşağıdaki videoyu özellikle izlemenizi isterim, Alex Knox, Dyson mühendislerinin direktörü, diğer kablosuz sürüpgelerin motorları ile Dyson dijital motorlarının karşılaştırmasını yapıyor.

Yeniden tasarlanmış zemin aparatları ile DC62, kablolu bir süpürge kadar toz toplar. Sert naylon kıllar sayesinde zeminle tam temas sağlayarak kiri ve tozu halılardan; karbon fiber kıllar ince tozları sert zeminlerden temizler.

Çoğu şarjlı süpürgede fırça çubuğu yoktur ve başlıklar sadece naylon kıllardan oluşan bir fırçaya sahiptir. Bu fırçalar, halıdaki tozları temizlerken, sert zeminlerdeki tozları temizlemede başarısızdırlar ve ince tozları arkalarında bırakırlar.

Dyson kablosuz süpürgelerin fırçaları ise farklıdır. Bu fırçalarda, naylon kıllara ek olarak, anti statik karbon fiber kıllardan oluşan bir şerit vardır. Bu kıllar, ince tozların sert zeminlere yapışmasına sebep olan statik elektriklenmeyi engeller ve emiş gücünün bu tozları da yakalamasına imkan verir.

Enes Türk