dfot

“Ailemizin eskiden kalma uzun ve hassas yaratım geleneği her projede, her mobilya parçasında ve ürünün kalitesi ile ilgili olağanüstü dikkatte ortaya çıkartıyor kendini.

Bu, ağaç gövdesinden bir mobilya parçası yaratılması olarak düşünülen bir el sanatından ziyade, yüzyıldan fazladır devam eden bu asil malzemeye adanmışlığın ve sihirli bir kalp gerçeği olarak algılanmasının sonucudur.”

Eduardo Perdoncin, atölyesinde işe 1880 yılında tamamen el yapımı mobilya tasarım ve üretimi ile başlamış.Tipik Venedik karakterinde, sağlam, dayanıklı üretimler çıkartmış ortaya. Yıllar sonra, oğlu, Giacomo Perdoncin, babasını yardımcı olur ve 50’li yıllarda atölyeyi yeniden şekillendirerek halka ve özellikle şirketlere, ekonomik patlamanın beraberinde getirdiği yeni ihtiyaçlarını bulabilecekleri ürünler satan bir mağaza haline getirir.

 

60’ların ortalarında Giacomo’nun oğulları, Lorenzo ve Aldo, şirketi devralarak, özel mobilya üretiminde uzmanlaşan marka  haline getirmişlerdir.

Atölyeyi büyütmüşler ve uzmanlaşmış çalışanlarla takım olup, daha yeni makinalarla donatmışlardır. 80’lerde ise, sezgileri ile daha çok banyo mobilyası üretimine odaklanmışlardır. Aynı zamanda halen amatör ve profesyoneller için high-end hoparlör üreten lider ve prestijli bir şirket olan Sonus Faber’in kurucusu ve eklektik tarza sahip bir girişimci olan Franco Serblin ile tanışmışlardır.

 

Bu yüksek teknolojik işbirliği ile bazı ürünlerin ahşap bölümlerini üretmeye başlamışlardır. Bugün, şirketi, ailenin 4.kuşağını temsil eden David ve Riccardo Perdoncin yönetmektedir. Ev mobilyalarında çok kapsamlı bir tasarım, modelleme hizmetlerinde çok daha uzman bir kadro ile çalışırken aynı zamanda gerek iç mimari gerekse çağdaş mobilya tasarımı, üretim safhaları ve nihai tüketiciye teslimi ile ilgili özel çalışmalar yürütmektedir.